Trwa ładowanie...
d1bcwro

The Walking Dead: Season Two

Najnowsze informacje
The Walking Dead: Season Two - kadr z gry flickr.com

The Walking Dead: Season Two to gra komputerowa typu „wskaż i kliknij” wydana w pięciu odcinkach bazuje na komiksach Roberta Kirkmana. W grze pojawiają się nowe postacie. Istotne są decyzje podejmowane przez bohaterów, bowiem ich skutki są odczuwalne w kolejnych przygodach.

The Walking Dead: Season Two – ogólne informacje

The Walking Dead: Season Two to gra przygodowa wyprodukowana przez Telltale Games. Przeznaczona na platformy PlayStation Vita, PlayStation 3, Microsoft Windows, OS X, Xbox 360, iOS i Android. Miejscem akcji jest wszechświat zaczerpnięty z komiksów Żywe trupy autorstwa Tony’ego Moore’a i Roberta Kirkmana. Gra jest kontynuacją produkcji The Walking Dead z 2012 roku.

The Walking Dead: Season Two – fabuła gry

Fabuła The Walking Dead: Season Two jest kontynuacją wydarzeń z pierwszej części The Walking Dead. Główną bohaterką gry The Walking Dead: Season Two jest Clementine, która po śmierci opiekuna bezskutecznie próbuje odnaleźć rodziców. Stara się przetrwać w otoczeniu pełnym zombie. Wsparciem są dla niej Omid i Christa, którzy spodziewają się dziecka. Niestety nieszczęśliwy wypadek sprawia, że mężczyzna ginie, Christa traci dziecko, a Clementine obwinia się o wszystko.

Przez półtora roku bohaterki The Walking Dead: Season Two tułają się bez celu. Dopiero atak bandytów na ich obóz zmusza dziewczynkę do ucieczki w nieznane. 11-latka zaczyna żyć na własną rękę i próbuje znaleźć sprzymierzeńców. Gra The Walking Dead: Season Two składa się z pięciu krótkich epizodów: All That Remains, A House Divided, In Harm's Way, Amid the Ruins i No Going Back.

The Walking Dead: Season Two – rozgrywka

W rozgrywce The Walking Dead: Season Two występują starzy znajomi oraz zupełnie nowe postacie. Podczas gry odwiedzamy nowe miejsca, rozwiązujemy zagadki, zbieramy przedmioty i prowadzimy konwersację. Czasami pojawiają się elementy zręcznościowe. Rozgrywka skupiona jest przede wszystkim na powiązaniach między postaciami a filmowym zaprezentowaniu fabuły. Na drugim planie zaś są walki i survival. Gracz musi uważać na podejmowane kroki, ponieważ znajdą one odzwierciedlenie w późniejszych epizodach The Walking Dead: Season Two.

The Walking Dead: Season Two – mechanika, rozgrywka

Grafika The Walking Dead: Season Two jest taka sama jak w pierszej części. Postacie i otoczenie są stylizowane na komiks. Twórcy użyli tu ponownie swojego autorskiego silnika, który niestety nie zawsze się sprawdza. Gra jednak zyskała uznanie dzięki dopracowanemu scenariuszowi i ciekawej fabule. Zaowocowało to szeregiem nagród i nominacjami do tytułu nagrody roku.

The Walking Dead: Season Two
Wydawca

Telltale Games

Kategoria wiekowa

18+

Data premiery (Świat)

17.12.2013

Tryby gry

jednoosobowa

Platformy

iOS, OS X, Ouya, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Windows, Xbox 360, Xbox One, Android

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania rekomendowane gry The Walking Dead: Season Two:

  • Core 2 Duo 2.3 GHz,
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8,
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza),
  • 2 GB HDD,
  • 4 GB RAM.
Oficjalna strona www

https://telltale.com/series/the-walking-dead-a-new-frontier/

d1bcwro
d1bcwro
d1bcwro
Więcej tematów
d1bcwro