Trwa ładowanie...

Super Mario Maker 2 najlepiej sprzedającą się grą. Nintendo degraduje konkurencję

Jak wynika z najnowszych danych "Super Mario Maker 2" był najlepiej sprzedającą się grą w czerwcu, nie tylko na konsolę Nintendo Switch, ale w ogóle. Nintendo ma powody do zadowolenia, ponieważ pozostawia w tyle hitowe tytuły największych wydawców.

Super Mario Maker 2 najlepiej sprzedającą się grą. Nintendo degraduje konkurencjęŹródło: Materiały prasowe
d3r9m5a
d3r9m5a

Premiera "Super Mario Maker 2" wypadła 28 czerwca 2019 i w ciągu dwóch dni gra stała się najlepiej sprzedającą się grą. Mario pokonał tym samym takie tytuły jak "GTA V", "Grash Team Racing: Nitro Fueled" czy "Mortal Combat 11". Dane na temat wyników rankingu sprzedaży gier zostały udostępnione na Twitterze przez analityka Mata Piscatellego.

Co więcej "Super Mario Maker 2" pobiło rekord swojej poprzedniczki i jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą serii licząc podobne okresy od dnia premiery. Na czym polega gra? W trakcie dwuwymiarowej rozgrywki budujemy mapy, decydując o topografii całej planszy oraz o wyzwaniach, które będą stawiane przed nami i pozostałymi graczami. "Super Mario Maker 2" zostało wydane jedynie na konsolę Nintendo Switch.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Sukces nowego tytułu "Super Mario Maker 2" jest o tyle znaczący, że w rankingu nie uwzględniono sprzedaży gry cyfrowo, a pod uwagę wzięto jedynie fizyczne kopie, jakie udało się sprzedać. Z kolei wynik takich tytułów jak "Marvel’s Spider-Man", "Grand Theft Auto V" czy "Red Dead Redemption II" uwzględnia zarówno kopie sprzedane cyfrowo jak i w pudełkach, a gry i tak znalazły się w czerwcowym rankingu o wiele niżej.

Zobacz też: Top 10 pudełkowych gier na konsolę Nintendo Switch

d3r9m5a

"Super Mario Maker 2" najlepiej sprzedającą się grą w czerwcu

Co prawda "Super Mario Maker 2" jest najlepiej sprzedającą się grą w czerwcu, jednak ogólny ranking 2019 wygrywa "Mortal Combat 11", któremu po piętach depcze "Kingdom Hearts III". Z kolei najlepiej sprzedającą się grą w przeciągu ostatnich 12 miesięcy jest "Red Dead Redemption II", a na drugim miejscu znalazło się "Call of Duty: Black Ops III". Pełne ranking znajdziecie na profilu analityka Mata Piscatellego na Twitterze.

d3r9m5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r9m5a
Więcej tematów