Trwa ładowanie...
d1hdayf

Super Mario Maker 2 najlepiej sprzedającą się grą. Nintendo degraduje konkurencję

Jak wynika z najnowszych danych "Super Mario Maker 2" był najlepiej sprzedającą się grą w czerwcu, nie tylko na konsolę Nintendo Switch, ale w ogóle. Nintendo ma powody do zadowolenia, ponieważ pozostawia w tyle hitowe tytuły największych wydawców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Super Mario Maker 2 podbija serca graczy - wysokie oceny przekładają się na świetny wynik sprzedaży
Super Mario Maker 2 podbija serca graczy - wysokie oceny przekładają się na świetny wynik sprzedaży (Materiały prasowe)
d1hdayf

Premiera "Super Mario Maker 2" wypadła 28 czerwca 2019 i w ciągu dwóch dni gra stała się najlepiej sprzedającą się grą. Mario pokonał tym samym takie tytuły jak "GTA V", "Grash Team Racing: Nitro Fueled" czy "Mortal Combat 11". Dane na temat wyników rankingu sprzedaży gier zostały udostępnione na Twitterze przez analityka Mata Piscatellego.

Co więcej "Super Mario Maker 2" pobiło rekord swojej poprzedniczki i jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą serii licząc podobne okresy od dnia premiery. Na czym polega gra? W trakcie dwuwymiarowej rozgrywki budujemy mapy, decydując o topografii całej planszy oraz o wyzwaniach, które będą stawiane przed nami i pozostałymi graczami. "Super Mario Maker 2" zostało wydane jedynie na konsolę Nintendo Switch.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Sukces nowego tytułu "Super Mario Maker 2" jest o tyle znaczący, że w rankingu nie uwzględniono sprzedaży gry cyfrowo, a pod uwagę wzięto jedynie fizyczne kopie, jakie udało się sprzedać. Z kolei wynik takich tytułów jak "Marvel’s Spider-Man", "Grand Theft Auto V" czy "Red Dead Redemption II" uwzględnia zarówno kopie sprzedane cyfrowo jak i w pudełkach, a gry i tak znalazły się w czerwcowym rankingu o wiele niżej.

d1hdayf

Zobacz też: Top 10 pudełkowych gier na konsolę Nintendo Switch

Zobacz też: Nintendo Switch to gratka dla polskich twórców. Produkcja gier na konsolę to dobry biznes

"Super Mario Maker 2" najlepiej sprzedającą się grą w czerwcu

Co prawda "Super Mario Maker 2" jest najlepiej sprzedającą się grą w czerwcu, jednak ogólny ranking 2019 wygrywa "Mortal Combat 11", któremu po piętach depcze "Kingdom Hearts III". Z kolei najlepiej sprzedającą się grą w przeciągu ostatnich 12 miesięcy jest "Red Dead Redemption II", a na drugim miejscu znalazło się "Call of Duty: Black Ops III". Pełne ranking znajdziecie na profilu analityka Mata Piscatellego na Twitterze.

d1hdayf

Zobcz też: Uplay Plus. Kolejny dowód na to, że gracze pokochali usługi abonamentowe

d1hdayf

Podziel się opinią

Share
d1hdayf
d1hdayf
Więcej tematów