Trwa ładowanie...

Sukces "Cyberpunk 2077" pewny. CD Projekt RED znów ma wsparcie giganta z USA

Problemy wizerunkowe CD Projekt w kraju to jedno. Na świecie idzie wszystko zgodnie z planem. Znany jest już amerykański wydawca "Cyberpunk 2077". To prawdziwy gigant.

Share
Sukces "Cyberpunk 2077" pewny. CD Projekt RED znów ma wsparcie giganta z USAŹródło: Materiały prasowe
d10rayy

Amerykańskim wydawcą "Cyberpunk 2077" będzie firma Warner Bros. Interactive Entertainment - poinformował CD Projekt na swojej stronie internetowej.

- Z Warner Bros. współpracowaliśmy już w ramach projektów "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" oraz "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Obie premiery były bardzo udane, więc jestem przekonany, że nowy etap współpracy przyniesie kolejne sukcesy obu stronom. – mówi Michał Nowakowski, Członek Zarządu CD PROJEKT odpowiedzialny za kształtowanie i realizację polityki sprzedażowej spółki.

Również Amerykanie nie mają wątpliwości, że współpraca będzie owocna.

d10rayy

- CD PROJEKT RED zalicza się do czołówki światowych studiów deweloperskich i z przyjemnością ponownie nawiązujemy z nim współpracę. – mówi Kevin Kebodeaux, Wiceprezes Zarządu Warner Bros. Interactive Entertainment do spraw sprzedaży na rynku amerykańskim – "Cyberpunk 2077" to wyjątkowy tytuł. Oczekujemy więc, że nasza współpraca z CD PROJEKT RED przyniesie znakomite rezultaty - dodał.

Kto będzie europejskim wydawcą "Cyberpunk 2077"? Tego jeszcze nie wiemy. Ale zakładając, że CD Projekt RED nie zrezygnuje z kontaktów wypracowanych przy serii "Wiedźmin", to możemy spodziewać się, że wydaniem gry na terenach Europy Zachodniej zajmie się Namco Bandai. To właśnie oni odpowiadali za dystrybucję "Wiedźmin 3: Dziki Gon" w tych rejonach. A niedawno Geralt pojawił się w jednej z ich gier - "Soul Calibur VI". Czyli - przyjaźń trwa.

Prawnicy Andrzeja Sapkowskiego - pisarz domaga się 60 mln zł za prawa do wiedźmina - zasugerowali, że konflikt na krajowym podwórku zaszkodzi spółce. Niemal zaraz po tym CD Projekt nie tylko uznał żądania za bezpodstawne, ale też chwali się amerykańskim wydawcą, jak gdyby nic się nie działo. To pewnie przypadek - takie transakcje ustala się znacznie wcześniej - ale giełda wydaje się być po stronie CD Projekt.

Kłótnie na pewno szkodzą wizerunkowi CD Projekt, ale dla inwestorów ważniejsze jest chyba jednak to, z kim firma na świecie współpracuje. I jak może to przełożyć się na sukces gry. "Cyberpunk 2077" pod tym względem jest w dobrych rękach.

A i o jakość gry nie ma co się martwić. Widzieliśmy ją na targach Gamescom i zanosi się na to, że "Cyberpunk 2077" będzie hitem.

d10rayy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10rayy
d10rayy
Więcej tematów