Trwa ładowanie...

Steam. Oszuści znowu sprytniejsi. Znaleźli sposób na promowanie fałszywych stron z "Counter Strike: Global Offensive"

Przekręt związany z "Counter Strike: Global Offensive" się rozwinął. Oszuści wykorzystują jedną z najważniejszych funkcji Steama, by promować szkodliwe strony.

Share
Steam. Oszuści znowu sprytniejsi. Znaleźli sposób na promowanie fałszywych stron z "Counter Strike: Global Offensive"
Źródło: Materiały prasowe
db1h1gi

Na Steam znajdziemy sekcję: "recenzje". Tam trafiają opinie użytkowników na temat danej gry. Niestety oszuści postanowili wykorzystać ten dział do promowania groźnych, fałszywych stron.

"Recenzja" zamieszczona przez boty składa się z linku prowadzącego do strony obiecującej darmowe skiny do "Counter Strike: Global Offensive". Rzecz jasna wejście na taki serwis nie da nam prezentu. Za to nieświadome zagrożenia osoby mogą podać poufne dane, co doprowadzi do przejęcia konta, czy też ściągnąć złośliwe oprogramowanie. Słowem: nic dobrego z tego nie wyjdzie.

db1h1gi

Żeby szkodliwy wpis wyświetlał się użytkownikom, inne boty klikają, że recenzja jest pomocna. Dzięki temu reklamowy spam staje się popularny i jest lepiej widoczny.

Zobacz też: Caliber. Sieciowa strzelanka od twórców "World of Tanks"

Valve, właściciel platformy, kasuje tego typu treści, ale to nierówna walka: fałszywe recenzje zamieszczane są przy różnych popularnych tytułach, więc nie zawsze użytkownicy czy moderatorzy zdążą je zauważyć i zgłosić. Za to nadziać się może na nie ktoś nieświadomy.

Ciekawe, jak Valve poradzi sobie z tym problemem. Oby ewentualne zabezpiezenia nie uprzykrzyły życia tym, którzy po prostu chcą podzielić się swoimi opiniami.

db1h1gi

Podziel się opinią

Share
db1h1gi
db1h1gi
Więcej tematów