Trwa ładowanie...

CS:GO. Ustawiali mecze pod zakłady bukmacherskie. Grozi im 10 lat odsiadki

Czy e-sport to sport? Nawet jeśli zdania na ten temat są wciąż podzielone, to wirtualne mecze doczekały się własnych zakładów bukmacherskich. A razem z nimi, niestety, procederu korupcji. W Australii odkryto proceder ustawiania meczów.

CS:GO. Ustawiali mecze pod zakłady bukmacherskie. Grozi im 10 lat odsiadkiŹródło: Materiały prasowe
d1adk77

Sześciu australijskim graczom postawiono zarzut ustawiania meczów w "Counter-Strike: Global Offensive" dla osiągnięcia korzyści majątkowej. Oskarżeni, jak twierdzi prokuratura, brali udział w zakładach bukmacherskich, stawiając przeciwko swoim drużynom.

Wszyscy oskarżeni są w wieku 19-22 lat. Pochodzą z miejscowości Mill Park, South Morang i Mount Eliza w stanie Wiktoria. Śledztwo przeciw nim prowadzono od marca 2019 roku. Co ciekawe, równolegle podobne dochodzenie trwało również w Perth w Australii Zachodniej, ale tam nie udało się znaleźć wystarczających dowodów.

Jak czytamy, ustawionych zostało co najmniej pięć meczów "CS:GO", na które postawiono łącznie 20 zakładów. Nie wiadomo, ile zarobili nieuczciwi gracze. Według australijskiego prawa grozi im do 10 lat odsiadki.

Neil Paterson, asystent komisarza policji Wiktorii, która prowadziła dochodzenie, mówi o pewnym precedensie. - E-sport to rozwijająca się branża sportowa i to oczywiste, że wraz z nią pojawia się popyt na zakłady - mówi Paterson. Przyznaje jednak, że jest to dla niego jedna z pierwszych spraw dotyczących rozgrywek elektronicznych.

Tymczasem do jeszcze większego precedensu dojdzie wtedy, gdyby winni rzeczywiście zostali skazani przez sąd na kary więzienia. Ustawki meczów zdarzały się w e-sporcie już wcześniej, ale kończyło się tylko banem od twórców gry i/lub organizacji e-sportowych. Tak, jak w 2014 roku, kiedy faworyzowana ekipa iBUYPOWER oddała mecz zespołowi NetcodesGuides.com, przegrywając 4:16.

d1adk77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1adk77
Więcej tematów