Trwa ładowanie...

Sony: PS5 będzie najszybsze na świecie. Lepsze od Xbox Scarlett?

To oficjalna informacja puszczona w obieg przez Sony. Przy wertowaniu ogłoszeń z pracą dla japońskiej firmy natrafimy na śmiałe stwierdzenie. Sony uważa, że PS5 będzie najszybszą konsolą na świecie.

Sony: PS5 będzie najszybsze na świecie. Lepsze od Xbox Scarlett?Źródło: flickr.com
d2wr2yn
d2wr2yn

Zarówno PS5 jak i Xbox Scarlett to duży krok naprzód w stosunku do PS4 i Xbox One. Znów zapowiadają się na dość podobne produkty za sprawą wykorzystania układów AMD. Chociaż i w obecnej generacji można było wybrać zdecydowanego zwycięzcę z powodu innych pomniejszych różnic projektów.

Sony mówi o przewadze nad Microsoftem

Jak będzie w 2020 roku, kiedy do sklepów trafi PS5 i Xbox Scarlett? Według Sony, to właśnie ich produkt będzie na najwyższym stopniu podium. W ofercie pracy dla starszego menadżera w dziale Technologii Chmurowych, Sony użyło mocnego sformułowania.

Jak informuje techradar, to praca dla osoby, która będzie "jednym z liderów elitarnego zespołu, który jest bardzo podekscytowany wprowadzaniem najszybszej na świecie konsoli (PS5) w 2020 roku." Brzmi ambitnie. Początkowo Sony z PS4 miało przewagę nad Xboxem One, później Xbox One X przebił Sony PS4 Pro. A jak będzie w przyszłym roku?

Ale bez większych konkretów

Z jednej strony Sony nie ma złudzeń, ale czy to w pełni obiektywna informacja, a nie tylko typowy slogan? Na pewno przedstawiciele Sony wiedzą więcej niż przeciętny fan konsol. To dla nich kluczowa sprawa, aby znać ruchy największego konkurenta. Z drugiej strony nawet gdyby Sony miało rację, to "najszybsza konsola na świecie" nie musi miażdżyć Xboxa Scarlett. Wystarczy nawet kosmetyczna, w praktyce niezauważalna przewaga, aby faktycznie była najwydajniejsza.

Finalna ocena produktu i jego popularność będzie zależeć od większej liczby czynników niż sama czysta moc obliczeniowa, więc bez szczegółowych informacji i konkretów w temacie porównania wydajności, jeszcze nie wiadomo czy stawiać na konsolę mocniejszą, czy jej konkurenta - nie ważne, która by była najszybsza na świecie.

d2wr2yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wr2yn
Więcej tematów