Retrogaming w pigułce. Trzy konsole dla maniaków starych gier

Odezwała się w Tobie nostalgia do konsol z czasów młodości? Przedstawiamy trzy najlepsze sprzęty dla retrograczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Retrogaming w pigułce. Trzy konsole dla maniaków starych gier
(Sega)
WP

Klasyczny kartridżowiec - Sega Mega Drive Classic

Cena: 249 zł

Z czym do ludzi?
Już na wstępie musimy sobie coś wyjaśnić: Sega stworzyła tylko jedną dobrą konsolę. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego odświeżonego Mega Drive’a z 81 preinstalowanymi tytułami, będziesz miał dostęp do niemal wszystkich najlepszych gier wypuszczonych przez tę firmę. Na pierwszy rzut oka SNES-a Classic Mini, ma jednak nad nią jedną, zasadniczą przewagę – wyposażono ją w wejście na kartridże, dlatego możesz umieścić w niej oryginalne gry do Mega Drive’a, które zachomikowałeś gdzieś w piwnicy.

WP

Co w niej dobrego?
Kontrolery dołączone do zestawu pracują na kablu, jak przystało na konsolę w stylu retro. Jednak na miejscu producenta wstydzilibyśmy się za to, jak wykonano przyciski – chodzą zdecydowanie zbyt miękko. W zaproponowanym zestawie gier brakuje także kilku klasyków, takich jak OutRun, Doom oraz Micro Machines. Na szczęście jest Sonic the Hedgehog i kolejne części tej kultowej serii. Jeśli jednak zakupiłeś pakiet Sega Mega Drive Classics na PS4 lub Xboksa, omijaj tę retrokonsolę szerokim łukiem – nie znajdziesz tu zbyt wielu nowych gier.

Zdaniem Stuffa
Nie jest to przełomowa konsola, ale potrafi wycisnąć z ciebie łzy nostalgii

WP
Retro Games
Podziel się

Dla wielbicieli dżojstików - The C64 Mini

Cena: 350 zł

Z czym do ludzi?
Wierni fani tego kultowego komputera domowego z lat 80. prawdopodobnie nie będą zachwyceni wyglądem jego odświeżonej wersji, która przypomina zminiaturyzowany pojemnik na chleb. Z drugiej strony w końcu będą mogli zagrać na swoim ulubieńcu na współczesnym sprzęcie. C64 Mini wyposażono w złącze HDMI do przesyłania obrazu i micro USB do ładowania. Z tyłu obudowy znajdziemy także włącznik oraz dwa porty USB. Niestety, klawiatura to atrapa – musisz podłączyć własną, aby grać.

WP

Co w niej dobrego?
Chociaż C64 Mini daje nam dostęp do bogatej biblioteki gier – znajdziemy tu zarówno Impossible Mission, jak i Paranoida – większość z nich napisano w czasach, gdy nie istniało pojęcie betatestów. Zostaniesz wrzucony na głęboką wodę i nikt nie powie ci, co masz robić. Jeśli nie przypomnisz sobie, o co chodziło w danym tytule, szybko zginiesz albo zniechęcisz się do zabawy. Co gorsza dżojstik jest tak kiepski, że możesz zapomnieć o precyzyjnym poruszaniu postacią na ekranie.

Zdaniem Stuffa
The C64 Mini ma wszystko to, czego oczekujesz od retrokonsoli, ale granie na tym dżojstiku to mordęga

WP
Nintendo
Podziel się

Tęsknota za latami 90. - SNES Classic Mini

Cena: 319 zł

Z czym do ludzi?
Nintendo nigdy nie miało problemu z zarabianiem na sprawdzonych pomysłach. To dlatego SNES Classic Mini jest tak podobna do NES-owej retrokonsoli. Tym razem dostaniemy jednak do dyspozycji dwa kontrolery i mniejszą listę gier do ogrania, tytułów jest tylko 21. Na szczęście znajdziesz tu wszystkie kultowe klasyki, od Super Mario World, poprzez Super Metroida na A Link to the Past skończywszy. Narzekanie na małą liczbę gier byłoby nieprzyzwoitością.

WP

Co w niej dobrego?
Chociaż przewody do kontrolerów wciąż są denerwująco krótkie, same pady znacznie lepiej układają się w dłoniach niż te z NES-a Classic Mini. Wszystkie gry dołączone do konsoli są świetne, nawet Star Fox 2, który nigdy nie doczekał się premiery na oryginalnym SNES-ie, potrafi wciągnąć na długie godziny. W przeciwieństwie do Mega Drive’a, projektanci tego sprzętu zwracali ogromną uwagę na wzornictwo, odświeżony SNES wygląda i sprawuje się tak jak jego pierwowzór

Zdaniem Stuffa
Jedna z najlepszych konsol w historii w nowej, odświeżonej wersji. Jak moglibyśmy jej nie kochać?

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP