Trwa ładowanie...
d11lz9j

Red Dead Redemption 2 PC z ray tracingiem? Nvidia sugeruje RTX

Red Dead Redemption 2 na PC już 5 listopada. Gra ma mieć poprawioną grafikę i nieco nowej zawartości. Nikt jednak do tej pory nie wspominał o zastosowaniu ray tracingu i firmowanej przez Nvidię technologii. Czy gra dostanie wsparcie RTX?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy Red Dead Redemption 2 PC dostanie ray tracing?
Czy Red Dead Redemption 2 PC dostanie ray tracing? (NVIDIA)
d11lz9j

Niespodziewanie Nvidia wypuściła trzy bardzo ładne screeny Red Dead Redemption 2 PC, na których widać logo RTX, a w samej treści firma zachęca w zaopatrzenie się kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 20 Series. Czy to nie sugestia, która mówi o dodaniu technologii śledzenia promieni do najnowszej pozycji w portfolio Rockstar Games?

RTX w Red Dead Dedemption 2 PC?

To bardzo możliwe, tym bardziej, że dwa z trzech screenów przedstawiają zaawansowane efekty świetlne. Jak nic kojarzą się z możliwościami technologii ray tracingu, czy konkretnie tej jej iteracji od Nvidii.

Sądząc zwymagań sprzętowych, to o tay tracingu w wykonaniu Nvidii nie może być mowy. Nawet w zalecanej konfiguracji widzimy GeForce GTX 1060 6GB lub AMD Radeon RX 480 4GB. Czy aby na pewno furtka jest zamknięta? Nie do końca.

d11lz9j

Wymagania sprzętowe mogą być zaktualizowane

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Call of Duty: Modern Warfare. Już od dawna wiedziano, że gra będzie wspierała ray tracing, ale nawet w rekomendowanych wymaganiach sprzętowych nie było kart graficznych zdolnych udźwignąć śledzenie promieni.

Po jakimś czasie uzupełniono wymagania o trzecią opcję - do minimalnych i rekomendowanych dopisano te pod ray tracing. W temacie Red Dead Redemption 2 PC może być podobnie, ale nie musi. W końcu to tylko sugestia użycia ray tracingu w grze, a jeszcze nie oficjalne potwierdzenie przez Rockstar Games czy Nvidię.

Najpóźniej dowiemy się tego 5 listopada, kiedy Red Dead Redemption 2 PC będzie miało swoją premierę. Jeśli zamówiliście grę w przedsprzedaży na platformie Rockstar Games, to możecie wstępie pobrać już teraz wspominaną produkcję. Niecałe 110GB obecnie, a w dniu premiery znacznie mniejsza paczka danych. Tak, aby w momencie premiery zagrać szybko, a nie po pobraniu całej zawartości. Tym bardziej, że z powodu popularności gry, serwery mogą być zapchane.

d11lz9j

Podziel się opinią

Share

d11lz9j

d11lz9j