Trwa ładowanie...
deegcfs

Pokaz PlayStation 5 już za kilka dni? Sony potwierdza nową datę

Długo wyczekiwany pokaz możliwości nowej konsoli PS5 został ostatecznie przełożony w związku z zamieszkami w USA. Sony wstrzymywało się z podaniem kolejnej daty, jednak dzisiaj potwierdzono nowy termin prezentacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest nowa data pokazu PS5 The Future of Gaming
Jest nowa data pokazu PS5 The Future of Gaming (Materiały prasowe)
deegcfs

Pierwotnie pokaz gier i nowych możliwości PlayStation 5 miał odbyć się 4 czerwca, jednak ostatecznie Sony zdecydowało się przełożyć wydarzenie w związku z zamieszkami w USA. Przypominamy, że ich powodem było brutalne zabójstwo George'a Floyda, którego dokonali policjanci.

Na wydarzenia w USA odpowiedział cały świat, a do protestu przyłączyły się dziesiątki firm technologicznych, które podkreślają, jak ważna jest dla nich równość i walka z nadużyciami, jakich wciąż dopuszcza się policja. W związku z tym Sony długo wstrzymywało się z podaniem nowej daty pokazu PS5 The Future of Gaming, jednak użytkownicy serwisu Twitch donieśli o reklamach, w których pada termin prezentacji.

Zgodnie z informacjami, które krążą w sieci pokaz Sony PS5 odbędzie się już w najbliższy czwartek. Taka informacja pojawiła się na początku jedynie wśród użytkowników Twittera, jednak Sony oficjalnie potwierdziło ten termin na swoim blogu -* pokaz rozpocznie się 11 czerwca o 22:00*.

deegcfs

Zobacz też: Top 10 gier na PS4

- Jestem podekscytowany, że wkrótce zobaczymy gry, w które będzie można zagrać po premierze PlayStation 5 w te święta. - powiedział Jim Ryan, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment w komunikacie prasowym. - Gry nadchodzące na PS5 to najlepsze tytuły, nad którymi pracowały studia z całego świata. Studia, zarówno większe, jak i mniejsze, te nowsze i te o bardziej ugruntowanej pozycji, ciężko pracowały nad tworzeniem gier, które pokażą potencjał sprzętu.

Sony zaplanowało ponad godzinny pokaz, na którym zostaną zaprezentowane gry, które będą dostępne na (lub tuż po) premierę nowej konsoli. Prezentację będzie można obejrzeć w serwisie Twitch oraz na YouTubie.

Zobacz też: 10 najlepszych gier przygodowych

deegcfs

Podziel się opinią

Share
deegcfs
deegcfs
Więcej tematów