Trwa ładowanie...
dln43w0

Pokaz gry na PlayStation 5 przełożony. Sony wskazuje powód

Miliony graczy czekały na 4 czerwca, kiedy Sony miał pokazać pierwszy raz grę na PlayStation 5. Pokaz odbędzie się innego dnia. Z wpisu twórców PS5 można domyślać się, że powodem przełożenia są zamieszki w USA spowodowane zabiciem przez policjanta George'a Floyda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sony przekłada pokaz gry na PS5.
Sony przekłada pokaz gry na PS5. (Getty Images)
dln43w0

Pokaz gry na PlayStation 5 został przełożony na późniejszy termin. Sony na swoim facebookowym profilu wyjaśniło, co jest przyczyną takiej decyzji.

Sony podaje powód przeniesienia pokazu gry

"Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani zobaczeniem gier na PS5, nie uważamy jednak, że teraz jest czas na świętowanie i na razie chcemy się wycofać i pozwolić, aby ważniejsze głosy zostały usłyszane" – możemy przeczytać w komunikacie.

Zabójstwo George'a Floyda

Decyzja Sony najprawdopodobniej jest związana z zamieszkami w Stanach Zjednoczonych po zabójstwie George'a Floyda. Doszło do niego w Minneapolis w stanie Minnesota. Policjant Derek Chauvin podczas interwencji w sprawie rzekomego przestępstwa doprowadził do śmierci Floyda. Była ona efektem przyciskania karku mężczyzny kolanem do ziemi, co sprawiło, że nie mógł on oddychać. Całe zajście zostało nagrane przez przechodniów i licznie udostępnione w mediach społecznościowych.

Zdarzenie doprowadziło do protestów i zamieszek w Minneapolis, które następnie dotknęły również inne miasta w Stanach Zjednoczony. Floyd to kolejny Afroamerykanin, który zginął z rąk policji. Mężczyzna nie był uzbrojony. Interwencja stróżów prawa miała dotyczyć rzekomego posługiwania się fałszywym banknotem dwudziestodolarowym.

dln43w0

Podziel się opinią

Share
dln43w0
dln43w0
Więcej tematów