Trwa ładowanie...
d1p32yj

PlayWay po raz pierwszy wart ponad 2 mld zł. Wcześniej taka sztuka udała się tylko CD Projekt RED

Chociaż PlayWay robi znacznie mniejsze produkcje niż seria "Wiedźmin" czy nadchodzący "Cyberpunk 2077", to nie przeszkadza to spółce wykręcać wyników jak znacznie większy CD Projekt. Właśnie padł rekordowy rezultat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay
Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay (WP.PL, Fot: WP.PL)
d1p32yj

Wartość spółki PlayWay na giełdzie po raz pierwszy przekroczyła 2 mld zł - informuje serwis strefainwestorow.pl.

To druga spółka związana z grami, której udało się osiągnąć taki wynik na polskiej giełdzie. Wcześniej udało się to CD Projektowi. Taką wartość twórcy "Wiedźmina" osiągnęli w 2015 roku, zaraz po premierze trzeciej części. Dziś autorzy "Cyberpunk 2077" grają w innej lidze. Spółka warta jest przeszło 29 mld zł i rywalizuje m.in. ze spółkami skarbu państwa.

Wartość PlayWay i tak imponuje, bo wydawca skupia się przecież na zupełnie innych grach. W portfolio znajdziemy sporo symulatorów. Do tego większość gier ma raczej nieduży budżet, na dodatek twórcy wspierają się crowdfundingiem. Jako że produkcja nie jest kosztowna, gry PlayWay szybko zaczynają się zwracać i na siebie zarabiać. Inwestorzy najwyraźniej to docenili.

d1p32yj

Skąd rosnące wyniki akcji PlayWay? Serwis strefainwestorow.pl przypomina, że w tym roku PlayWay wypuści kolejne symulatory, które cieszą się sporą popularnością. Z kolei znane z pecetów tytuły wylądują na konsolach. Mówiąc w skrócie, inwestorzy liczą na dalsze sukcesy i świetną sprzedaż.

Zobacz też: Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

d1p32yj

Podziel się opinią

Share

d1p32yj

d1p32yj