ycipk-2quibv

PlayStation. Jedno auto, 20 lat różnicy na konsolach Sony

Samochód ten sam. Konsole dwie różne: pierwsze PlayStation i ostatnie, jak do tej pory, PlayStation 4. 20 lat różnicy pomiędzy grami pokazuje imponujący rozwój technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PlayStation. Gran Turismo pokazuje rozwój technologii
PlayStation. Gran Turismo pokazuje rozwój technologii (WP.PL)
ycipk-2quibv

Porównanie stworzył jeden z użytkowników Twittera. Na jednym zdjęciu pokazał Subaru Imprezę z gry "Gran Turismo 2" - wydanej w 1999 roku na konsoli Sony PlayStation. Na drugim ten sam model z "Gran Turismo Sport". Wprawdzie sama produkcja wyszła w 2017 roku, ale Subaru Impreza Coupe WRX Type R STi dodali twórcy w najnowszej aktualizacji. To więc efekt prac z 2019 roku:

Różnica jest kolosalna - technologia w ciągu 20 lat zmieniła się niesamowicie. A trzeba jeszcze pamiętać, że "Gran Turismo Sport" wcale nie jest najładniej wyglądającą grą wyścigową. Owszem, w trybie foto można machnąć śliczne zdjęcie, ale w akcji jest kilka tytułów, które prezentują się jeszcze korzystniej.

ycipk-2quibv

Zresztą moje podejście to dobry dowód na to, jak wymagający stali się gracze. Pamiętam pierwsze części "Gran Turismo" i to, jaki efekt na mnie robiły. Pamiętam też swoją reakcję właśnie na "Gran Turismo Sport", która brzmiała następująco: ok, jeździ się fajnie, ale grafika mogłaby być lepsza.

Zobacz też: Jaki kask wybrać na hulajnogę elektryczną?

PlayStation 5: czekam na podobne porównanie

ycipk-2quibv

Ciekawie wyglądać może grafika porównująca "Gran Turismo" z 1999 roku z "Gran Turismo" na PlayStation 5. Tego, że PS5 doczeka się swojego "GT", możemy być pewni. Oby twórcy skorzystali z mocy, jaką dysponować może nowy sprzęt Sony. Konsola zapowiada się przecież obiecująco.

Czip konsoli PlayStation 5, AMD Gonzalo, składający się z ośmiu rdzeni Zen 2 i grafiki Navi, jest ponad cztery razy szybszy od jednostki napędzającej PS4 – wynikało z niedawnych przecieków.

Czytaj też: Simracing – przyszłość esportu i motoryzacji

ycipk-2quibv
Polub WP Gry
ycipk-2quibv
ycipk-2quibv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2quibv