Trwa ładowanie...

PlayStation. Jedno auto, 20 lat różnicy na konsolach Sony

Samochód ten sam. Konsole dwie różne: pierwsze PlayStation i ostatnie, jak do tej pory, PlayStation 4. 20 lat różnicy pomiędzy grami pokazuje imponujący rozwój technologii.

PlayStation. Jedno auto, 20 lat różnicy na konsolach SonyŹródło: WP.PL
d3y7c2i
d3y7c2i

Porównanie stworzył jeden z użytkowników Twittera. Na jednym zdjęciu pokazał Subaru Imprezę z gry "Gran Turismo 2" - wydanej w 1999 roku na konsoli Sony PlayStation. Na drugim ten sam model z "Gran Turismo Sport". Wprawdzie sama produkcja wyszła w 2017 roku, ale Subaru Impreza Coupe WRX Type R STi dodali twórcy w najnowszej aktualizacji. To więc efekt prac z 2019 roku:

Różnica jest kolosalna - technologia w ciągu 20 lat zmieniła się niesamowicie. A trzeba jeszcze pamiętać, że "Gran Turismo Sport" wcale nie jest najładniej wyglądającą grą wyścigową. Owszem, w trybie foto można machnąć śliczne zdjęcie, ale w akcji jest kilka tytułów, które prezentują się jeszcze korzystniej.

Zresztą moje podejście to dobry dowód na to, jak wymagający stali się gracze. Pamiętam pierwsze części "Gran Turismo" i to, jaki efekt na mnie robiły. Pamiętam też swoją reakcję właśnie na "Gran Turismo Sport", która brzmiała następująco: ok, jeździ się fajnie, ale grafika mogłaby być lepsza.

Zobacz też: Jaki kask wybrać na hulajnogę elektryczną?

PlayStation 5: czekam na podobne porównanie

Ciekawie wyglądać może grafika porównująca "Gran Turismo" z 1999 roku z "Gran Turismo" na PlayStation 5. Tego, że PS5 doczeka się swojego "GT", możemy być pewni. Oby twórcy skorzystali z mocy, jaką dysponować może nowy sprzęt Sony. Konsola zapowiada się przecież obiecująco.

Czip konsoli PlayStation 5, AMD Gonzalo, składający się z ośmiu rdzeni Zen 2 i grafiki Navi, jest ponad cztery razy szybszy od jednostki napędzającej PS4 – wynikało z niedawnych przecieków.

d3y7c2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y7c2i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj