ycipk-m33429

Sony PlayStation 5. Zgłoszenie patentowe zdradza wygląd nowej konsoli

W sieci opublikowane zostały zdjęcia dołączone przez firmę Sony do nowego patentu. Fani twierdzą, ze grafika odzwierciedla potencjalny wygląd PlayStation 5. Większość z nich ma nadzieje, że nie jest to ostateczny projekt urządzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zgłoszenie patentowe zdradza wygląd Sony PlayStation 5
Zgłoszenie patentowe zdradza wygląd Sony PlayStation 5 (flickr.com)
ycipk-m33429

Projekt autorstwa Sony Interactive Entertainment został zgłoszony i zarejestrowany w dwóch instytucjach zajmujących się ochroną własności intelektualnej: brazylijskim urzędzie patentowym oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. W zgłoszeniu patentowym firma Sony informuje, że autorem nieznanego urządzenia jest Yusuhiro Ootori.

Tajemniczy projekt to najprawdopodobniej PlayStation 5

ycipk-m33429

Portal LetsGoDigital informuje, że patent został zgłoszony 28 maja, a zarejestrowany 13 sierpnia. Dotyczy on urządzenia Sony, a jego grafika przypomina konstrukcje konsoli. Wszystko wskazuje na to, że mowa o PlayStation 5. Obudowa urządzenia uwypukla kształt typu "V' czyli rzymskiej cyfry V, odpowiednika piątki.

Youtube.com
Podziel się

Chociaż na próżno szukać informacji na temat oficjalnej premiery konsoli nowej generacji od Sony, w sieci od dłuższego czasu pojawiają się informacje na temat jej wyglądu, specyfikacji i gier. Najnowsza grafika nie wzbudziła jednak podziwu wśród fanów, którzy mają nadzieje, że opublikowany projekt to jedynie wersja deweloperska.

Youtube.com
Podziel się
ycipk-m33429
Youtube.com
Podziel się
Materiał prasowy
Podziel się

Na zdjęciach można zauważyć kilka portów USB, przyciski oraz wąski slot na płyty. Może to oznaczać, że Sony nie zrezygnuje z montażu napędu.

Wersje deweloperskie konsoli znacząco różnią się od tych, które trafiają na rynek. Przeznaczone są one dla producentów i wydawców gier wideo, służąc przede wszystkim do testowania i tworzenia gier. Cechują je o wiele większe możliwości od tych, które zajmą miejsce na sklepowych półkach.

ycipk-m33429

Wielu miłośników gier po obejrzeniu zdjęć mocno skrytykowało Sony. Ich zdaniem urządzenie swoją budowa przypomian bardziej te z początku wieku, niż konsolę nowej generacji.

Na szczęście finalne produkty znacząco różnią się od tych zawartych w patentach.

Fani przewidują, że konsola SonyPlaystation 5 może zostać zaprezentowana podczas przyszłorocznych targów E3, a premiera konsoli może nastąpić pod koniec 2020 roku.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-m33429

ycipk-m33429
ycipk-m33429