Trwa ładowanie...

PlayStation 5 to nie wszystko. Są plotki o następcy PS Vita

Wygląda na to, że poza PS5 możemy spodziewać się jeszcze jednej konsoli od Sony. W sieci pojawiły się przecieki, które mogą sugerować, że firma pracuje nad kolejną mobilną konsolą. Jest szansa, że doczekamy się następny PS Vita?

PlayStation 5 to nie wszystko. Są plotki o następcy PS VitaŹródło: Materiały prasowe, fot: Sony
d2lvg0g
d2lvg0g

PlayStation 5 trafi do sprzedaży pod koniec przyszłego roku, jednak może nie być to jedyna konsola nowej generacji, nad którą pracuje Sony. Strona, która jakiś czas temu ujawniła patent Sony, który następnie okazał się deweloperską wersją PS5, po raz kolejny dzieli się ciekawymi informacjami.

Jak podaje LetsGoDigital, Sony rozważa wykorzystanie kartridża, jako nośnika danych dla gier do swojego następnego produktu. Wiadomo już, że PlayStation 5 będzie wyposażone w dysk półprzewodnikowy (szybszy od SSD), który ma sprawić, że ekrany ładowania będą przeszłością.

LetsGoDigital
Źródło: LetsGoDigital

Można więc sądzić, że nowy nośnik danych, który znajduje się na grafikach znalezionych przez LetsGoDigital, może być wykorzystany do konsoli mobilnej. Na tę chwilę to jedynie spekulacje, ponieważ Sony nie potwierdziło, że pracuje nad następcą PS Vita, jednak być może firma myśli nad konkurencją dla Nintendo Switch Lite.

Zobacz też: 10 najlepszych gier, w które zagrasz tylko na PS4

Jak podaje holenderski blog, Yujin Morisawa, który jest starszym dyrektorem artystycznym Sony widnieje, jako wynalazca w nowym patencie. Wiemy też, że jest on zaangażowanym we wszystkie produkty PlayStation. Patent został złożony w brazylijskim urzędzie ds. własności intelektualnej, podobnie jak w przypadku zestawu deweloperskiego PS5.

d2lvg0g

Oczekuje się, że PS5 zostanie zaprezentowane po raz pierwszy w lutym przyszłego roku. Być może również wtedy dowiemy się więcej o tym, czy obok tego powstaje również konsola mobilna.

d2lvg0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lvg0g
Więcej tematów