Trwa ładowanie...
d3m0ojm

PlayStation 5: Sony może dać ważny powód, żeby od razu przesiąść się z PS4 na PS5

Plotka głosi, że pierwsze gry dostępne na PlayStation 5 pojawią się wyłącznie na nowej konsoli. Chcesz od razu zagrać w nowe Gran Turismo? Przesiadaj się z PlayStation 4 na PS5.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gry z PS5 mogą nie pojawić się na PS4
Gry z PS5 mogą nie pojawić się na PS4 (Shutterstock.com)
d3m0ojm

Jason Schreier z Kotaku ujawnił, że tytuły startowe PlayStation 5 od twórców związanych z Sony nie będą dostępne na PlayStation 4. To nieoficjalna informacja, ale logiczna.

Oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że PlayStation 5 będzie dużo mocniejszym sprzętem od poprzednika i że gry będą działy szybciej oraz wyglądać lepiej. Ale gdyby np. nowe "Gran Turismo" - które według przecieków ma być tytułem startowym PS5 - dostępne było też na PS4, niektórzy mogliby zadowolić się "brzydszą" wersją gry. I poczekaliby, aż PS5 doczeka się większej liczby gier na wyłączność. Sony najwyraźniej nie chce dopuścić do tego, by takie rozważania w głowach graczy się pojawiły.

Decyzja Sony będzie dobrym argumentem, aby od razu kupić nową konsolę i cieszyć się z gier, które są dostępne wyłącznie na PlayStation 5.
Co ciekawe, zupełnie inną filozofię ma Microsoft. Pierwszy oficjalnie zapowiedziany tytuł na premierę Xbox Scarlett, "Halo Infinite", pojawi się również na Xboksie One. Po raz kolejny polityka Microsoftu różni się od Sony.

d3m0ojm

Zobacz też: "Najlepsze cechy PC i konsoli w jednym". Google Stadia chwalona przez deweloperów

Należy jednak podkreślić, że Sony takie wymagania stawia wyłącznie wobec własnych studiów. Już wiadomo, że gry Ubisoftu dostępne będą zarówno na starej, jak i nowej generacji. Choć to jeszcze niepotwierdzone, zapewne dotyczy to nowej części "Watch Dogs".

Jason Schreier z Kotaku ujawnił również niedawno, że nadchodzące konsole będą bardzo potężne i ich specyfikacja ma być podobna. A kiedy premiera nowych sprzętów? Na pewno pod koniec 2020 roku. Według ostatnich plotek PS5 na rynku pojawi się 20 listopada 2020 roku.

Źródło: Eurogamer

d3m0ojm

Podziel się opinią

Share
d3m0ojm
d3m0ojm
Więcej tematów