Trwa ładowanie...
d7qvfuv

PlayStation 5. Sony daje nadzieję, że pad z PS4 zadziała na nowej konsoli

Według francuskiego oddziału Sony pad do PlayStation 5 będzie działał na PlayStation 4. A skoro tak, to pojawia się pytanie - czy współpraca DualShock 4 z PS5 również będzie możliwa?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pad do PS4 pozwoli na grę na PS5?
Pad do PS4 pozwoli na grę na PS5? (Shutterstock.com)
d7qvfuv

Tego jeszcze nie wiemy. Jednak francuski oddział Sony pozwala wierzyć, że może się tak stanie. Na stronie znajdziemy informację, że pad DualShock 5 - mimo że wciąż nie ma oficjalnej nazwy - będzie kompatybilny z PlayStation 4.

Być może to tylko zwykła pomyłka. Tym bardziej, że taką informację znajdziemy wyłącznie na francuskiej stronie. Angielski oddział o takiej współpracy milczy. Ale jest coś, co sugeruje, że tak jak DualShock 5 zadziała na PlayStation 4, tak DualShock 4 połączy się z PlayStation 5.

Nie tak dawno Sony zapowiedział nakładkę do pada PS4. Niewielki gadżet sprawia, że pad dostaje dodatkowe przyciski. Fakt, że taki sprzęt pojawia się na niecały rok przed premierą nowej konsoli był zastanawiający. Niewykluczone, że Sony rozszerza opcje starego pada, bo wie, że nie trzeba będzie chować go do szafy.

d7qvfuv

Zobacz też: "Najlepsze cechy PC i konsoli w jednym". Google Stadia chwalona przez deweloperów

Teoretycznie księgowi Sony powinni taki pomysł blokować. Po co 100 mln osób na całym świecie - tyle ma PlayStation 4 - miałoby kupować drugiego DualShocka 5, skoro mogą wykorzystać starą wersję pada.

Tyle że używanie pada z PS4 na PS5 będzie miało swoje oczywiste minusy. Nowy kontroler ma mieć nowe funkcje. I to wcale nie będą kosmetyczne zmiany. Rozbudowana haptyka ma zaoferować szereg drgań, nacisków, sił i ruchów, które w czytelny sposób będą przekazywać graczom informacje. Inaczej czuć będziemy poruszanie się po piasku, a inaczej w wodzie czy w trakcie spaceru po drewnianym moście.

d7qvfuv

O ile gramy sami to takie nowinki będą cieszyć. Ale kiedy przychodzi do nas druga osoba, żeby zagrać w "FIFĘ" czy bijatykę to raczej obejdzie się bez tych ciekawych funkcji. Sony znalazłby sposób na to, by zaplusować wśród swojej społeczności. Nie musielibyśmy wydawać dodatkowych 250 zł, żeby grać ze znajomymi na PS5.

Pamiętajmy też, że PlayStation 5 będzie oferować wsteczną kompatybilność. Ci, którzy w starsze gry woleliby grać na starym padzie, mogliby to zrobić.

Jak widać, działanie pada z PS4 na konsoli PS5 jest całkiem prawdopodobne. I są szanse na to, że tak się stanie. Póki co to jednak domysły na bazie nieoficjalnych informacji, więc czekamy aż Sony zabierze głos w tej sprawie.

d7qvfuv

Podziel się opinią

Share

d7qvfuv

d7qvfuv
Więcej tematów