Trwa ładowanie...

PlayStation 5 będzie zużywało mniej prądu. To oszczędność dla portfela i ogromna zmiana dla planety

Sony postanowiło przyłączyć się do inicjatywy "Playing for the Planet", której działania mają skupić się wokół m.in. zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Tym samym otrzymamy energooszczędną konsolę PS5.

PlayStation 5 będzie zużywało mniej prądu. To oszczędność dla portfela i ogromna zmiana dla planetyŹródło: Materiały prasowe
d1wz9me
d1wz9me

Sony ogłosiło dołączenie do inicjatywy "Playing for the Planet", obiecując, że następna konsola PlayStation będzie o wiele bardziej przyjazna środowisku. Japoński gigant już w przypadku PS4 pracował nad zmniejszeniem poziomu emisji węgla do atmosfery, dzięki czemu udało się ograniczyć łączną emisję do poziomu 16 mln ton metrycznych.

PlayStation 5 będzie zużywało mniej prądu - Sony dołącza do programu "Playing for The Planet" Materiały prasowe
PlayStation 5 będzie zużywało mniej prądu - Sony dołącza do programu "Playing for The Planet" Źródło: Materiały prasowe

W przypadku PlayStation 5, którego premiera będzie miała miejsce najprawdopodobniej w przyszłym roku, będziemy mogli liczyć na kolejne energooszczędne rozwiązania, które będą nie tylko korzystne dla naszych portfeli, ale również dla planety. Nowa funkcja pozwoli zawiesić rozgrywkę na konsoli PS5, dzięki czemu pobór energii ma spaść do 0,5 W.

d1wz9me

"Gdyby tylko jeden milion użytkowników włączył tę funkcję, to zaoszczędziłoby to równowartość średniego zużycia energii elektrycznej przez 1000 amerykańskich domów." - podaje Sony.

"W PlayStation wierzymy, że gry mają moc inicjowania zmian społecznych poprzez edukowanie ludzi, wzbudzanie emocji i wzbudzanie nadziei. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być częścią „Playing for the Planet” i ogłoszonych zobowiązań. Z niecierpliwością czekamy na to, co branża może wspólnie osiągnąć." - czytamy w dalszej części ogłoszenia.

Zobacz też: Strefa Sony/PlayStation na Gamescom 2019

Nie ulega wątpliwości, że społeczność graczy rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jak zauważa Sony w swoim poście, producenci mają dzięki temu szansę dotrzeć do dużej, różnorodnej grupy, co pozwala na inicjowanie zmian i edukowanie ludzi.

d1wz9me
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wz9me
Więcej tematów