Trwa ładowanie...

Nieoficjalne: PlayStation 4 sprzedaje się jak świeże bułeczki

Ciekawe wieści płyną z rynku konsol. Według nieoficjalnych informacji, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch to dwie konsole, które w 2018 roku sprzedały się w niesamowitym nakładzie. Oznacza to, że sprzęt Sony deklasuje wszystko w swojej kategorii.

Nieoficjalne: PlayStation 4 sprzedaje się jak świeże bułeczkiŹródło: iStock.com
d34azf7

Nieoficjalne dane pochodzą od Paula Huntera, starszego specjalisty do spraw gier, techniki i mediów w Walmart Canada. Zdaniem Huntera, PlayStation 4 przebiło pułap 90 milionów sprzedanych egzemplarzy, zaś Switch pułap 25 milionów. Rewelacje nie zostały potwierdzone, co nie zmienia faktu, że mają silne oparcie w rzeczywistości. W listopadzie 2018 roku PlayStation 4 kupiło 86 milionów nabywców, do końca września Switcha zakupiło 23 miliony osób.

Czwarta odsłona ma szansę przebić kultowego "szaraka", czyli PlayStation 1. PSX sprzedał się bowiem wponad 100 milionach egzemplarzy. Trudno będzie jednak przebić pułap, jaki osiągnęła sprzedaż PlayStation 2. Tę konsolę zakupiono aż 158 milionów razy. Na pewno sprzedaż urządzenia Sony z obecnej generacji stoi na bardzo satysfakcjonującym poziomie.

Z wyliczeń wyłania się jednak smutny obraz głównego konkurenta, Microsoftu. Xbox One sprzedał się, według danych na początek 2018 roku, w liczbie około 25-30 milionów egzemplarzy. Porównywalnie do Switcha, który zadebiutował w 2017 roku, cztery lata po premierze Xboksa One. Nie są to pocieszające informacje dla firmy. Król konsol jest jeden i pochodzi z Japonii.

d34azf7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34azf7
Więcej tematów