Trwa ładowanie...
d22refo

Nie wiesz w co zagrać? Steam Labs z Play Next podpowie, jaką włączyć grę z twojej biblioteki

Valve dalej pracuje nad nowymi funkcjami w Steam bazującymi na sztucznej inteligencji. Jakiś czas temu w ramach jednego z projektów rekomendował gry do kupienia, a teraz takie, które już mamy, a jeszcze ich nie włączaliśmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Steam podpowie jaką naszą nigdy niewłączoną grę nadrobić
Steam podpowie jaką naszą nigdy niewłączoną grę nadrobić (WP.PL, Fot: Oskar Ziomek)
d22refo

W dobie licznych wyprzedaży, dodawania kodów na gry w czasopismach, kupowaniu całych bundli nawet dla jednego zawartego w nim tytułu czy rozdawania gier bezpłatnie, na pewno mamy sporo gier w bibliotece, w które jeszcze nie graliśmy. Czy coś jest wartego uwagi? Co odpalić w pierwszej kolejności? Na te pytania ma odpowiedzieć nowy system rekomendacji.

Nie wiadomo, czy trafi na dobre do klienta Steam, na razie jest dostępny na stronie store.steampowered.com/labs/playnext. Narzędzie nazwane "Eksperyment 008 Kolejna gra" pokazuje nam trzy rekomendacje. Są to produkcje, które mamy już w swojej bibliotece Steam, ale na liczniku rozgrywki widnieje zero. System bierze pod uwagę czas spędzony w innych grach i proponuje takie, które powinny wpasowywać się w nasze zainteresowania.

d22refo

Zobaczmy na przykładzie, jak to działa

W moim przypadku był to Counter-Strike: Global Offensive, Tomb Raider i LIMBO. Czy trafnie? CS został zarekomendowany dzięki rozgrywce w Left 4 Dead 2. Tytuł też sieciowy, ale opcjonalnie do ogrywania z botami, a nie w pełnie multi i kooperacyjny, poza tym inne klimaty. Nie, nie skorzystam. Tomb Rider znalazł się za to z powodu Metro: Last Light, The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition i Metro 2033 Redux. A Czemu nie Metro 2033 w wersji bez Redux albo inny Wiedźmin, którego więcej ogrywałem na Steam niż GOG? Ale faktycznie, może w Tomb Raidera zagram.

Ostatni LIMBO to najtrafniejsza prognoza. Nawet miałem zamiar nadrobić tę produkcję, ale jakoś nigdy nie znalazłem okazji i odpalałem inne gry. Nowy projekt ze Steam Labs podsunął mi tę grę dzięki Super Meat Boy, Thomas Was Alone (czemu pokazuje mi tylko 2 godziny gry? Może używałem też edycji DRM-free z Humble Bundle albo w trybie offline?) i Portal. Tak, zdecydowanie nie będę odkładał LIMBO wciąż na inną okazję, tylko w weekend chociaż na chwilę włączę. Przycisk "pokaż więcej" doczytuje kolejne trzy pozycje.

steampowered
Podziel się

Cóż, system nie jest idealny i raczej taki nie może być, ale coś tam potrafi dobrze podpowiedzieć. Jeśli społeczności Valve spodoba się ten zamysł, to możliwe, że trafi na dobre jako jeden z komponentów launchera Steam i będziemy z niego korzystali na co dzień, a nie przez specjalną stronę gdzieś w odmętach steampowered.

d22refo

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d22refo

d22refo
d22refo