Trwa ładowanie...

GOG rozdaje za darmo The Lords of Midnight i Doomdark’s Revenge. Klasyki fantasy z ZX Spectrum

Nazwa GOG w początkach kariery sklepu była skrótem od Good Old Games (Dobre Stare Gry). Mimo występującego od lat otwarcia się na nowe produkcje, platforma nie zapomina o klasykach. Właśnie zaczęła za darmo rozdawać dwa poprawione tytuły fantasy z ZX Spectrum.

GOG rozdaje za darmo The Lords of Midnight i Doomdark’s Revenge. Klasyki fantasy z ZX SpectrumŹródło: GOG.com @ YouTube
d258wv9
d258wv9

The Lords of Midnight i Doomdark’s Revenge to dwie kolejne części tej samej serii. Wyszły w latach ’80 rok po roku - 1984 i 1985. Finalnie (w wersji oryginalnej lub poprawionych reedycjach) można było je znaleźć (głównie pierwszą część) od ZX Spectrum przez Comodore 64, Amstrad CPC, PC DOS, PC Windows, Apple OS X, Android, iOS, BlackBerry OS, a nawet czy Windows Phone.

Obie gry zabierają nas do fantastycznego świata nieco przypominającego późniejsze dokonania serii Heroes of Might and Magic czy dzieła Tolkiena. Mieszają w sobie elementy gry strategicznej i przygodowej, czy może bardziej klasycznych tekstowych RPG. Tytuły stworzone przez Mikea Singletona zostały nieco odświeżone i przystosowane do działania na nowoczesnych komputerach.

Jeszcze do niedawna opisywane klasyki były płatnymi propozycjami, a teraz GOG ma je w swojej ofercie zupełnie za darmo. Najpewniej nie chodzi nawet o czasową promocję, a stałe wpisanie The Lords of Midnight i Doomdark’s Revenge do zasobów gier, które GOG oferuje swoim klientom bezpłatnie. W darmowym portfolio GOG.com można też znaleźć takie pozycje jak np. Beneath a Steel Sky, Teenagent, Postal, Shadow Warrior Classic czy kilka części Ultimy.

d258wv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258wv9
Więcej tematów