Trwa ładowanie...
d2os0qu
gry

Najlepsze produkcje 2017 roku. Zwycięzca wziął niemal wszystkie najważniejsze nagrody

Znamy już wyniki tegorocznej gali The Game Awards. Zwycięzcą, który zgarnął najwięcej nagród, zostało Nintendo, które wygrało w aż czterech kategoriach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legend of Zelda: Breath of The Wild.
Legend of Zelda: Breath of The Wild. (Materiały prasowe)
d2os0qu

Taki obrót sprawy nie powinien dziwić – w końcu mijający 2017 rok był dla Japończyków wyjątkowo udany. Rozkręcenie sprzedaży Switcha flagowymi tytułami z Super Mario Odyssey i Legend of Zelda: Breath of The Wild na czele zostało docenione również przez jury konkursy. Pierwszy tytuł zwyciężył w kategorii najlepszej gry rodzinnej,a nominowany był łącznie w sześciu. Nowa przygoda Linka natomiast wygrała w trzech kategoriach – Gra Roku, Najlepsza Wizja i Najlepsza Gra Akcji/Przygodowa. Podobnie jak tytuł z wąsatym hydraulikiem w nazwie, nominowano ją w sześciu kategoriach.

Bracia Moldenhauer również mają powód do radości. Cuphead, gra studia MDHR, została nominowana w pięciu kategoriach, z czego triumfowała w trzech – Najlepsza Estetyka, Najlepsza Gra Niezależna, Najlepszy Debiut Gry Niezależnej.

d2os0qu

Pięć nominacji otrzymała również gra Hellblade: Senua’s Sacrifice. Mroczna historia o miłości, stracie i psychozie zdobyła łącznie trzy statuetki – za Najlepszy Design Audio, Najlepsze Aktorstwo i w kategorii Games For Impact (gra, która wywołała największy wpływ na gracza).

Dobrze poradziła sobie również jedna z bardziej oczekiwanych gier akcji tego roku. Wolfenstein II: The New Colossus zdobyła ex aequo z Zeldą nagrodę za najlepszą wizję, została również wybrana Najlepszą Grą Akcji. Tym samym wygrała połowę nagród w ramach swoich nominacji.

Na takich imprezach nie chodzi tylko o nagrody, ale i zapowiedzi. Wiadomo już, że pojawi się nowa gra z serii SoulCalibur, jak również Bayonetta pojawi się w trzeciej odsłonie swoich przygód. Jednak szczególną uwagę przykuł trailer „Death Strander” – nowej produkcji samego Hideo Kojimy. Trailer, jak zwykle w przypadku Kojimy, mnoży tylko pytania, szczędząc odpowiedzi.

A jakie są Wasze typy? Które gry były najlepsze lub najgorsze w mijającym roku?

d2os0qu

Podziel się opinią

Share

d2os0qu

d2os0qu