ycipk-9yulau

Minecraft z oficjalnym ray tracingiem? Na gameplayu wygląda obłędnie!

Minecrafta od dłuższego czasu wspierają fanowskie modyfikacje dodające śledzenie promieni. Jakiś czas temu twórcy obiecali oficjalną implementację ray tracingu w grze. Właśnie pojawił się w sieci gameplay z pokazem tej technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minecraft z oficjalną obsługą ray tracingu. Jest nowy gameplay.
Minecraft z oficjalną obsługą ray tracingu. Jest nowy gameplay. (YouTube @ RepsUp100)
ycipk-9yulau

Pierwotnie prezentacja była obecna na australijskich targach gier wideo PAX Aus (o których wczoraj pisaliśmy w kontekście Cyberpunka 2077). Teraz każdy zainteresowany oficjalnym śledzeniem promieni w Minecrafcie może sprawdzić na własne oczy materiał wideo.

Wystarczy ray tracing, aby dodać prostej grafice niebywałej klasy

Zapis rozgrywki trwa ponad 14 i pół minuty. Istotne jest to, że w trakcie nie raz przełączany jest rendering pomiędzy klasycznym, a opartym o ray tracing. W dodatku użyto lepszej jakości nowych tekstur. Dzięki temu można porównać bezpośrednio zmiany, jakie zachodzą w oprawie graficznej dzięki dodaniu tej technologii.

Stwierdzenie, że gra z obiektami złożonymi z prostych klocków wygląda bardzo dobrze, może śmieszyć, ale faktycznie ray tracing robi robotę. Przepaść widać szczególnie po dłuższej chwili wpatrywania się w sceny wygenerowane ze śledzeniem promieni, gdy nagle funkcja zostaje wyłączona.

ycipk-9yulau

Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie ray tracing trafi do Minecrafta. Jasne są za to kwestie, że będziemy potrzebować karty z rodziny GeForce RTX i fakt, że technologia będzie wykorzystywana globalnie, a nie jedynie przy bardzo ograniczonej ilości elementów. W takim razie zupełnie inaczej niż we wspominanym wczoraj World of Tanks.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-9yulau

ycipk-9yulau
ycipk-9yulau