Trwa ładowanie...

Minecraft z oficjalnym ray tracingiem? Na gameplayu wygląda obłędnie!

Minecrafta od dłuższego czasu wspierają fanowskie modyfikacje dodające śledzenie promieni. Jakiś czas temu twórcy obiecali oficjalną implementację ray tracingu w grze. Właśnie pojawił się w sieci gameplay z pokazem tej technologii.

Share
Minecraft z oficjalnym ray tracingiem? Na gameplayu wygląda obłędnie!Źródło: YouTube @ RepsUp100
d32iw1v

Pierwotnie prezentacja była obecna na australijskich targach gier wideo PAX Aus (o których wczoraj pisaliśmy w kontekście Cyberpunka 2077)
. Teraz każdy zainteresowany oficjalnym śledzeniem promieni w Minecrafcie może sprawdzić na własne oczy materiał wideo.

Wystarczy ray tracing, aby dodać prostej grafice niebywałej klasy

Zapis rozgrywki trwa ponad 14 i pół minuty. Istotne jest to, że w trakcie nie raz przełączany jest rendering pomiędzy klasycznym, a opartym o ray tracing. W dodatku użyto lepszej jakości nowych tekstur. Dzięki temu można porównać bezpośrednio zmiany, jakie zachodzą w oprawie graficznej dzięki dodaniu tej technologii.

Stwierdzenie, że gra z obiektami złożonymi z prostych klocków wygląda bardzo dobrze, może śmieszyć, ale faktycznie ray tracing robi robotę. Przepaść widać szczególnie po dłuższej chwili wpatrywania się w sceny wygenerowane ze śledzeniem promieni, gdy nagle funkcja zostaje wyłączona.

Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie ray tracing trafi do Minecrafta. Jasne są za to kwestie, że będziemy potrzebować karty z rodziny GeForce RTX i fakt, że technologia będzie wykorzystywana globalnie, a nie jedynie przy bardzo ograniczonej ilości elementów. W takim razie zupełnie inaczej niż we wspominanym wczoraj World of Tanks.

d32iw1v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32iw1v
Więcej tematów