Trwa ładowanie...
d2ellzc

Minecraft otrzyma oficjalną grę planszową Minecraft: Builders & Biomes

Minecraft to najpopularniejsza od lat produkcja. Wylądowała na masie platform i skupia wokół siebie fanów w różnym wieku, choć głównie młodych. Aż dziwne, że jeszcze nikt nie zrobił gry planszowej w tym świecie. Moment… Jednak będzie, już niedługo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minecraft: Builders & Biomes. Gra planszowa wkrótce dostępna.
Minecraft: Builders & Biomes. Gra planszowa wkrótce dostępna. (YouTube @ Ravensburger North America)
d2ellzc

Pod koniec września pisaliśmy o różnych nowościach, które były ogłoszone na Minecon 2019. To kwestie związane chociażby z Minecraft Earth czy Minecraft Dungeon. Warto też przyjrzeć się Minecraft: Builders & Biomes, czyli oficjalnej grze planszowej w świecie sześcianów.

Minecraft na stole i to bez rozszerzonej rzeczywistości

Jak podaje gamesradar, gra zostanie wydana aby uczcić 10 rocznicę powstania Minecrafta. Autorem planszówki ma zostać firma Ravensburger (to z pod ich skrzydeł wyszło chociażby Villainous). Będzie można ją nabyć jeszcze tej jesieni. A dokładniej 15 listopada w USA. W Europie jeszcze w październiku. Idealnie na okres przedświątecznego kupowania prezentów pod choinkę! A nawet mikołajki.

d2ellzc

Gra została zaprojektowana przy ścisłej współpracy z Mojangiem. Partie mają trwać od około połowy do pełnej godziny. W rozgrywce będzie mogło zmierzyć się od 2 do 4 osób. Zasady nie są przesadnie trudne, więc dobrze bawić się będą bez frustracji nawet młodsi wielbiciele Minecrafta.

Premiera już wkrótce

Jak przedstawia sama firma Ravensburger grający muszą „odkrywać świat, stawić czoła niebezpiecznym mobom i wydobywać zasoby, aby budować fantastyczne struktury”. Aktywności są punktowane. Nie zabraknie dobrze znanych potworów i craftingu, budowania.

d2ellzc

Nie znamy dokładnego dnia premiery w Polsce, ani naszej ceny. Jednak europejska wynosi 39,99 Euro (39,99 dolarów w Stanach Zjednoczonych). To po prostym przeliczeniu daje około 175 złotych.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2ellzc

d2ellzc
d2ellzc