Trwa ładowanie...
d2ellzc

Mechy kontra bolszewicy. "Iron Harvest" znalazło światowego wydawcę

Alternatywna wizja II Rzeczpospolitej ściągnęła uwagę zachodu. Strategia, w której odradzająca się Polska może liczyć na wsparcie mechów, ma światowego wydawcę: Deep Silver. Dobra wiadomość paradoksalnie zmartwiła niektórych czekających na produkcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prace Jakuba Różalskiego zachwyciły wielu
Prace Jakuba Różalskiego zachwyciły wielu (Materiały prasowe)
d2ellzc

Polacy często czują, że nasza historia jest często marginalizowana na zachodzie. W wojennych produkcjach zawsze bohaterami jest grupa białych żołnierzy z Ameryki, ewentualnie walczący Francuzi, Brytyjczycy czy Rosjanie. Powoli zauważa się też mniejszości narodowe odgrywające olbrzymią rolę na frontach I i II wojny światowej, ale wciąż popkultura omija ważne i naprawdę ciekawe polskie wątki.

"Iron Harvest" znalazło wydawcę. Jest nim firma Deep Silver

d2ellzc

Cieszyć może więc fakt, że "Iron Harvest" może liczyć na wsparcie dużego zachodniego wydawcy - firmę Deep Silver. Wprawdzie strategia opisuje alternatywną wizję II Rzeczypospolitej, ale obecnie trudno znaleźć tak na wskroś polską grę. Paradoks - robioną przez niemieckie studio KING Art Games.

Inspiracją "Iron Harvest" są jednak obrazy Jakuba Różalskiego. Artysta stworzył alternatywną rzeczywistość, w której odradzająca się Polska może korzystać z nowoczesnej technologii, np. wielkich, bojowych mechów. Również wrogowie dysponują taką bronią. "Na pewno jest też tam pewnego rodzaju tęsknota i nostalgia do świata i życia w bliskości z przyrodą, do dzikich lasów i wiejskich krajobrazów, które zostały agresywnie przejęte przez postęp, technologię i cywilizację" - mówił Różalski o swoich pracach.

Zobacz też: "Metro Exodus" - postapokalipsa nadchodzi

d2ellzc

"'Iron Harvest' będzie strategią czasu rzeczywistego, z dużym naciskiem na taktykę i planowanie, w stylu Company of Heroes. Każda z trzech głównych frakcji będzie różniła się od siebie znacząco wyposażeniem i stylem gry. Na przykład Rzeczpospolita Polanii, czyli alternatywna wersja Rzeczypospolitej z lat 1918-1939, jedna z głównych frakcji i centrum wydarzeń świata 1920+, będzie bazowała na lekkich, szybkich i wszechstronnych jednostkach (będzie to jedyna frakcja posiadając kawalerię), kiedy Saxonia to głównie ciężkie, powolne machiny bojowe" - mówił o grze Różalski w rozmowie z WP Tech.

Deep Silver nie kupuje kota w worku. "Iron Harvest" powstało dzięki zbiórce na Kickstarterze. Chętni wpłacili przeszło milion dolarów na sfinansowanie produkcji. Wsparcie tak dużego wydawcy sprawia, że gra będzie mogła liczyć na promocję w światowych mediach.

To szansa na to, aby świat dowiedział się czegoś o II Rzeczpospolitej i polskiej historii. Niekoniecznie z samej gry. Przedstawione uniwersum może intrygować i zachęcać do własnych poszukiwań. O ile oczywiście "Iron Harvest" będzie dobrą, wciągającą strategią.

d2ellzc

"Iron Harvest" jak "Metro: Exodus"? Gry nie będzie tylko na Epic Games Store

Fakt, że wydawcą "Iron Harvest" będzie Deep Silver, niektórych jednak zaniepokoił. A konkretnie tych, którzy pamiętają, że firma nie tak dawno zdecydowała się wypuścić hit "Metro: Exodus" wyłącznie na platformie Epic Games Store. Tamta decyzja wywołała spore poruszenie. Dlaczego?

"Od 10 lat włączają komputer i odpalają Steama, swoje centrum wszechświata. Tam mają swoją wirtualną bibliotekę wszystkich gier. To wygodne. A że przez lata różnych promocji, rozdawnictwa darmowych tytułów, tanich paczek z grami, u wielu baza rozrosła się do setki tytułów, zmiana jest tym bardziej dotkliwa. Mój dobry znajomy wielokrotnie ponownie kupował tę samą grę(!), żeby mieć ją na Steamie. I nie był jedyny. To trochę tak, jakby mieć grubą książkę na półce, ale dokupić ją ponownie na e-booka. Marnotrawienie pieniędzy? Być może. Wygoda wirtualnego dostępu? Zdecydowanie" - tłumaczył przyzwyczajenie grających na komputerach Barnaba Siegel z WP Gry.

d2ellzc

Platforma Epic Games Store dawne zwyczaje każe zmienić - dodając ciągle nowe gry na wyłączność. Czekający na "Iron Harvest" obawiali się, że strategię spotka taki sam los. W końcu wydawcą została firma mająca na koncie współpracę z Epic Games Store.

Twórcy na Twitterze rozwiali jednak obawy - "Iron Harverst" ukaże się zarówno na Steam jak i GOG.com. Decyzja jest rozsądna, wszak o ile "Metro: Exodus" dodatkowego rozgłosu nie potrzebuje, tak strategia w oryginalnym uniwersum musi mieć jak najszersze okno wystawowe. Na szczęście będzie okazja, by dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych.

Premiera "Iron Harvest": kiedy data premiery?

"Iron Harvest" ukaże się jeszcze w tym roku. Twórcy celują w końcówkę 2019.

d2ellzc

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2ellzc

d2ellzc
d2ellzc