Trwa ładowanie...
d1ov7n2

Mass Effect dostanie remake? Studio puszcza oko do fanów. Legenda może powrócić

Bardzo tajemniczy wpis pojawił się na oficjalnym Twitterze studia BioWare. Zawiera opis dawnej historii ze świata Mass Effect, jeden utwór ze ścieżki dźwiękowej i grafikę z pierwszej części gry. Nic więcej. Co może oznaczać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BioWare puszcza oko do fanów. Czy Mass Effect doczeka się remaku?
BioWare puszcza oko do fanów. Czy Mass Effect doczeka się remaku? (Youtube.com)
d1ov7n2

Fani i komentatorzy branżowi przypuszczają, że może to być nieoficjalne przyznanie się do prac przy remaku pierwszej części z trylogii Mass Effect. Andromeda mimo wielu niedoróbek nie była może na wskroś złą produkcją, ale zdecydowanie mniej spodobała się graczom niż oryginalne, kultowe już trzy poprzednie części i nie okazała się hitem.

Teoretycznie jakieś niewielkie nadzieje są też na dalsze poprowadzenie historii Sheparda z trylogii. Jedno z zakończeń, które jest odbierane raczej jako złe, sugeruje że poturbowany główny bohater mógł przeżyć. Ale reedycja poprawionego rozpoczęcia serii zdaje się bardziej prawdopodobna.

Tak, Mass Effect ma już ponad 12 lat

Pierwszy Mass Effect pojawił się na konsoli Xbox 360 jesienią 2007 roku, na PC w 2008, a na PlayStation 3 dopiero w 2012. Po tylu latach gra zdążyła się zestarzeć technologicznie, choć dobre historie, a taką niewątpliwie ma Mass Effect, są ciągle na czasie. Remake czy remaster klasycznej odsłony mógłby przyjąć się naprawdę dobrze.

d1ov7n2

Kosmiczna trylogia Sheparda i jego towarzyszy, to jedna z najlepszych opowieści wśród kosmicznych gier RPG. Warto po nią sięgnąć nawet teraz po latach od premiery. Jeśli plany BioWare na odświeżoną wersję okażą się prawdą, to Mass Effect we współczesnych szatach będzie pozycją obowiązkową dla wielu graczy.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ov7n2

d1ov7n2
d1ov7n2