Trwa ładowanie...
dqgls6i

Logo PS5 prawie jak PS4. Internauci żartują - to nowatorskie, mają nawet wyciek PS6

Prezentacja Sony na CES 2020 nie była niczym nad wyraz ciekawym w kontekście PS5. Pokazano statystyki PS4, samochód elektryczny, powtórkę faktów o PS5, ale i oficjalne logo nowego PlayStation. To tylko kosmetyka, ale fani oszaleli na jego punkcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W końcu mamy oficjalne logo PS5. Tak, nikt nie jest zaskoczony jego wyglądem, a internauci z niego żartują
W końcu mamy oficjalne logo PS5. Tak, nikt nie jest zaskoczony jego wyglądem, a internauci z niego żartują (Materiały prasowe)
dqgls6i

Znak graficzny wygląda tak, jak moglibyśmy przypuszczać. To w zasadzie lekko przerobione logo PS4, znane też z jeszcze poprzednich konstrukcji. Od kilku generacji Sony nie zmienia designu, a jedynie numerek. Nawet PS2 mimo odrębnego charakteru, nie było w stosunku do PS3 zwrotem o 180 stopni tylko lekkim przearanżowaniem stylu.

Brak rewolucji i zwykła formalność, to nic złego dla fanów. Na Instagramie publikacja z nowym logo nabiła już ponad 5 milionów polubień. Chociaż nie wszyscy podeszli do pokazu tak samo. Przez Internet przetoczyła się fala śmiesznych wpisów i memów, na temat znaku PS5.

"Sony właśnie zaprezentowało logo PS5. Nie przypomina niczego, co do tej pory widzieliśmy" - stwierdza żartobliwie SkillUpYT.

"W ten sposób zmieniasz proste logo w logo PS5." Opisuje swój krótki filmik inny internauta. Wideo trwa tylko kilka sekund. W programie graficznym jest odpalony plik ze znakiem PS4, po czym 4 jest kasowane i jednym kliknięciem autor wstawia 5 przy akompaniamencie muzyki i śpiewu. Podobnych pomysłów jest bardzo dużo.

Valvados skleja razem klip, w którym przedstawiciel Sony pokazuje logo PS5 z nad wyraz entuzjastycznymi reakcjami zaskoczenia i podziwu w jakimś filmiku z TikToka… Oczywiście nie mającym nic wspólnego z PS5.

Zagraniczny serwis Devolver Digital stwierdza, że "jeśli odwrócisz logo PS5 do góry nogami, otrzymasz napis SSD. To oznacza - i jest to czystą spekulacją - że będzie zawierać SSD." No tak, zapewne gdyby nie widok odwróconej grafiki, inżynierowie Sony nigdy nie wpadli by na pomysł dodania nośnika SSD do swojej konsoli.

Andy kou42 twierdzi, że ma dla nas ekskluzywny materiał prosto z Sony i prezentuje nam wyciek grafików na spektakularną ewolucję logo dla PS6, PS7, PS8 i PS9. Tak, to tylko śmieszki ze zmianami cyferek przy literach PS.

Żartów jest oczywiście o wiele więcej, można byłoby przeglądać je godzinami. Najlepiej samemu poszukać wpisów otagowanych jako PS5 na Twitterze (chociaż niestety nie wszystkie śmieszne treści są tak oznaczone) lub poszperać na forach lub Reddicie.

dqgls6i

Podziel się opinią

Share
dqgls6i
dqgls6i
Więcej tematów