Trwa ładowanie...

Kingdom Come: Deliverance już dziś za darmo na Epic Games Store. Równo dwa lata po premierze

Od 13 do 20 lutego możecie odebrać grę Kingdom Come: Deliverance za darmo na Epic Games Store. Gra RPG czeskiego studia Warhose Studios to produkcja, której nie powinniście ominąć. Jej premiera miała miejsce dokładnie 2 lata temu.

Kingdom Come: Deliverance już dziś za darmo na Epic Games Store. Równo dwa lata po premierzeŹródło: Materiały prasowe
d15uxjf
d15uxjf

Kingdom Come: Deliverance to jedna z ciekawszych propozycji z sekcji gier RPG ostatnich lat. Dokładnie po 2 latach od premiery, czeska produkcja częściowo sponsorowana przez crowdfunding teraz dostępna całkowicie za darmo. Jeśli nie mieliście wcześniej okazji w nią zagrać, to najwyższy czas spróbować. Gra będzie dostępna od godziny 17:00 w serwisie Epic Games Store.

Kingdom Come: Deliverance - gra RPG bez smoków z realistycznym światem średniowiecza

Czeski Kingdom Come: Deliverance znacznie wyróżnia się na rynku pod pewnym względem. Głównym motywem gry jest jak najlepsze historyczne oddanie klimatu średniowiecza. Nie znajdziecie w niej motywów fantasy. Nawet system walki mieczem doskonale oddaje zasady średniowiecznej szermierki. Przy grze pracowali nawet historycy.

W grze wcielamy się w postać Henryka, a poruszamy się po około 16 kilometrach kwadratowych doliny Sazawy w Czechach. Cały obszar możemy eksplorować w dowolny sposób, praktycznie bez ograniczeń. Podczas gry rozwijamy przeróżne umiejętności bohatera, przy czym nie ma tu typowego dla RPG podziału na klasy.

Kingdom Come: Deliverance - oceny

Spośród 2118 ocen użytkowników w serwisie Metacritic, gra Kingdom Come: Deliverance zebrała średnią 8,1/10. Opinia krytyków jest nieznacznie gorsza, bo wynosi 76/100.

Kingdom Come: Deliverance - producentom gry zarzucano rasizm

Kingdom Come: Deliverance idealnie odwzorowuje czasy średniowiecza. Dla niektórych okazało się zbyt idealnie. W recenzji jednego z dużych portali gamingowych autor zwrócił uwagę, że prawie wszyscy napotykani w grze bohaterowie są białoskórzy. W świecie Kingdom Come: Deliverance napotkamy jednie nielicznych Turków. Nie ma w niej czarnoskórych.

W tym okresie i tej lokalizacji prawdopodobieństwo spotkania czarnoskórej postaci z Afryki przez mieszkańca niedużego miasta w całym swoim życiu było raczej bliskie zeru. Ostatecznie recenzent portalu nie polecał gry, głównie z powodu jej "problematycznego podejścia do średniowiecza".

d15uxjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15uxjf
Więcej tematów