Trwa ładowanie...

IEM w Katowicach. Największa e-sportowa impreza w Polsce może zostać na lata

W lipcu poinformowano, że IEM 2019 odbędzie się po raz kolejny w Katowicach. Turniej przyciąga tysiące odwiedzających i miliony widzów online. Dlatego władze miasta chcą, by impreza Spodka nie opuszczała.

IEM w Katowicach. Największa e-sportowa impreza w Polsce może zostać na lataŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d46us7f
d46us7f

W 2019 IEM w Katowicach odbędzie się w dniach 21-24 lutego oraz 28 lutego-3 marca. Esportowe emocje zobaczymy na żywo ponownie w Spodku i budynku MCK. IEM to cykliczny turniej e-sportowy, organizowany corocznie tylko przez kilka miast na świecie. Z odbywającą się w Katowicach imprezą każdy się liczy, a wygrana to ogromne wyróżnienie i spore pieniądze - w tym roku łączna pula nagród wyniosła niemal 6 mln złotych. IEM to także tłumy widzów. W 2018 roku w Spodku znalazło się prawie 170 tys. kibiców. Naprawdę niewiele zabrakło, by pobić rekord z 2017, kiedy to zmagania e-sportowców na żywo podziwiało w sumie 174 tys. osób.

Nic dziwnego, że już przygotowano projekt uchwały w sprawie współorganizacji oraz promocji na terenie Katowic Intel Extreme Masters w latach 2019-2023. Gdyby uchwała Rady Miasta Katowice przeszła, IEM w Katowicach zostałoby na co najmniej kilka lat.

d46us7f

IEM 2019 w Katowicach. I później też?

Z projektu uchwały dowiadujemy się, że Katowice chcą przeznaczyć łącznie 12 500 000,00 zł brutto na organizację i promocję imprezy w latach 2019-2023. Edycja w 2019 roku mogłaby liczyć na 2 400 000,00 zł brutto, a z każdym kolejnym rokiem suma rosłaby o 50 tys. zł. Co oznacza, że w 2023 środki finansowe na promocję i współorganizację IEM w Katowicach wyniosłyby 2 600 000,00 zł brutto. Pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta.

"W związku z rozwojem imprezy i coraz większym zakresem działań z nią związanych, konieczny jest wzrost nakładów finansowych przeznaczonych na ten cel przez Miasto" - czytamy w uzasadnieniu.

IEM w Katowicach: świetna promocja dla miasta

IEM przyciąga do Katowic tysiące widzów, którzy chcą oglądać zawody e-sportowe na żywo. O świetnej promocji miasta mówił nawet prezydent Katowic.

- Jest olbrzymia radość nie tylko dla mnie, ale i dla katowiczan, że możemy gościć tak wielką imprezę sportową w naszym mieście - powiedział w wywiadzie dla Sportowych Faktów prezydent Katowic, Marcin Krupa - Wszyscy wiedzą, gdzie leżą Katowice, że jest to Polska i jest to najlepsza impreza - dodał.

d46us7f

Również w uzasadnieniu uchwały wspomina się o ogromnej roli IEM w promowaniu Katowic na świecie.

Czy IEM pozostanie w Katowicach co najmniej do 2023 roku? Decyzja nie należy wyłącznie do miasta. Należy pamiętać, że mówimy tutaj dopiero o projekcie uchwały, a więc wspomniane sumy mogą się jeszcze zmienić. Kluczowe w tej informacji jest jednak to, że Katowice nie chcą rozstawać się z największą e-sportową imprezą w Polsce. Cieszy więc fakt, że włodarze miasta doceniają znaczenie IEM i widzą, jaki potencjał mają e-sportowe rozgrywki.

Kolejna sesja rady miejskiej w Katowicach odbędzie się 11 września, więc wówczas możemy dowiedzieć się więcej - pisze portal eweszlo.pl, który poinformował o projekcie uchwały.

d46us7f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46us7f
Więcej tematów