Trwa ładowanie...

IEM 2019 w Katowicach. Największa esportowa impreza w Polsce

To już oficjalne. IEM 2019 odbędzie się ponownie w Katowicach. Turniej przyciąga tysiące odwiedzających i miliony widzów online. W 2019 zawody w "CS:GO" otrzymają status Majora. To odpowiednik piłkarskiej ekstraklasy w świecie gier.

IEM 2019 w Katowicach. Największa esportowa impreza w PolsceŹródło: Materiały prasowe
d443e45
d443e45

IEM 2019 w Katowicach. IEM to cykliczny turniej esportowy, organizowany corocznie tylko przez kilka miast na świecie. Z odbywającą się w Katowicach imprezą każdy się liczy, a wygrana to ogromne wyróżnienie i spore pieniądze - w tym roku łączna pula nagród wyniosła niemal 6 mln złotych. IEM to także tłumy widzów. W 2018 roku w Spodku znalazło się prawie 170 tys. kibiców.

IEM 2019 w Katowicach

W 2019 IEM w Katowicach odbędzie się w dniach 21-24 lutego oraz 28 lutego-3 marca. Esportowe emocje zobaczymy na żywo ponownie w Spodku i budynku MCK.

IEM 2019 w Katowicach będzie miał status Majora dla gry "CS:GO". Co to oznacza? Że z dotychczasowego, bardzo wysokiego poziomu wskakuje do absolutnej ekstraklasy. Na taki turniej zjeżdżają absolutnie najbardziej liczące się drużyny w świecie "Counter-Strike'a", a pula nagród wynosi kilka milionów złotych.

To nie jedyne szczegóły w czasie IEM 2019 w Katowicach. Podczas IEM Expo odwiedzający będą mogli zagrać w grach sieciowe i single player, a także zobaczyć najnowszy sprzęt gamingowy.

d443e45

IEM Major 2019 w "CS: GO" - szczegóły

"Przez trzy tygodnie - między 14 lutego a 3 marca 2019 r. - 24 najlepsze drużyny z całego świata będą rywalizować o lwią część puli nagród o wartości 1 miliona dolarów oraz tytuł Mistrza Świata IEM", tłumaczy organizacja ESL.

Główne wydarzenia w czasie IEM 2019 w Katowicach to

  • 14-20 lutego: Podczas The Challengers Stage, 16 zespołów weźmie udział w kwalifikacjach odbywających się w ESL Arena w Katowicach.
  • 21-24 lutego: W czasie fazy The Legends Stage, najlepszych 8 drużyn fazy Challengers Stage i 8 najlepszych poprzedniego Majora będzie walczyć w play-offach na żywo przed ponad 1000 fanów zgromadzonych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK).
  • 28 lutego - 3 marca: The Champions Stage będzie czterodniową fazą finałową w systemie play-off, która odbędzie w legendarnym Spodku. To właśnie tam zostanie wyłoniony nowy Mistrz Świata.

IEM 2018 był świetny

Naprawdę niewiele zabrakło, by pobić rekord z 2017, kiedy to zmagania esportowców na żywo podziwiało w sumie 174 tys. osób. Być może w 2019 uda się przebić wynik.

Całe doświadczenie weekendu na IEM jest niesamowite. Czy to przez staranność organizatorów, czy przez płonące spojrzenia młodszych i starszych fanów, którzy w końcu mogą zobaczyć swoich idoli. (...) To niesamowite, obserwować, jak na trybunach syn tłumaczy ojcu zawiłości rozgrywki. Czy nie o to chodzi w takich wydarzeniach? By spędzać razem czas i dobrze się bawić - pisał o IEM 2018 Grzegorz Burtan na łamach WP Gry.

Tak duża impreza, o światowej randze, to także świetna promocja dla miasta. Katowice zyskują na organizacji IEM, więc nic dziwnego, że współpraca jest kontynuowana.

d443e45

- Jest olbrzymia radość nie tylko dla mnie, ale i dla katowiczan, że możemy gościć tak wielką imprezę sportową w naszym mieście - powiedział w wywiadzie dla Sportowych Faktów prezydent Katowic, Marcin Krupa - Wszyscy wiedzą, gdzie leżą Katowice, że jest to Polska i jest to najlepsza impreza.

Edycja rozgrywana w 2019 zapewne znowu to potwierdzi.

d443e45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d443e45
Więcej tematów