Trwa ładowanie...

Hi-Rez Studios domaga się cross-play na PlayStation 4 dla każdego

Cross-play pozwala grającym na PC, PlayStation 4 i Xbox One na wspólną rozgrywkę. Sony długo wzbraniało się przed wprowadzeniem tej opcji, ale w końcu wyraziło zgodę. Twórcy "Smite", "Paladins" i "Realm Royale" - ekipa Hi-Rez Studios - zarzucają Sony coś, czego Microsoft i Nintendo nie robi.

Hi-Rez Studios domaga się cross-play na PlayStation 4 dla każdegoŹródło: Materiały prasowe
d4chmvn
d4chmvn

Ogromna popularność "Fortnite" zmusiła Sony, by funkcja cross-play w końcu pojawiła się na PlayStation 4. Dzięki temu właściciele konsoli Sony mogli rywalizować z grającymi na pececie, Xboksie One czy Nintendo Switch. Wprawdzie nie obyło się bez kontrowersji, ale w końcu japoński gigant zmienił politykę i otworzył się na cross play. Jednak nie tak szeroko, jak chcieliby tego niektórzy twórcy.

Hi-Rez Studios atakuje Sony w sprawie cross-play

Ekipa Hi-Rez Studios skarży się, że wciąż nie otrzymała zgody od Sony na wprowadzenie cross- play w swoich produkcjach wydanych na PlayStation 4: "Smite", "Paladins" i "Realm Royale". Zdaniem twórców, Sony faworyzuje niektóre studia i dlatego ich gry otrzymały szybciej zielone światło, podczas gdy maluczcy muszą czekać. Jak łatwo się domyślić, Hi-Rez Studios w gronie faworytów nie ma. A kto należy do ulubieńców? Autorzy popularnych gier: "Fortnite" i "Rocket League", bo tam cross-play rzeczywiście działa.

Rozczarowanie twórców jest poniekąd zrozumiałe. Otwarcie się na inne platformy to szansa na większą liczbę osób na serwerach. A im więcej graczy do rywalizacji, tym lepsza zabawa. Sieciowa produkcja, w której nie da się skompletować drużyn, zwyczajnie odrzuca. Zapewne twórcy zdają sobie sprawę, że ich sieciowe tytuły - "Smite", "Paladins" i "Realm Royale" - zyskałyby dodatkowych użytkowników, gdyby Sony w końcu podniosło szlaban.

A konkurencja przecież nie śpi. Świat zachwyca się nie tylko "Fortnite", ale spędza też czas w świetnym "Apex Legends". Zdaniem Arka Stando, to najlepsza darmowa gra w historii.

d4chmvn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4chmvn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj