Trwa ładowanie...
holderName

Cross-play na konsolach PS4 i Xbox One w "Fortnite". Ruszyła open-beta

Jeszcze niedawno konflikt pomiędzy PlayStation i Xboxem nie zapowiadał, jakoby miało do tego dojść. A jednak. PlayStation poinformowało na Twitterze, o uruchomieniu otwartych testów beta połączonej rozgrywki między platformami PS4 i Xbox One i innymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fani "Fortnite" nareszcie zagrają razem
Fani "Fortnite" nareszcie zagrają razem (Materiały prasowe)
holderName

Jeszcze w czerwcu tego roku było głośno o kontrowersyjnej sytuacji spowodowanej ruchem Sony. Kiedy gracze wykorzystali Nintendo Switch, aby zagrać w "Fortnite" z użytkownikami korzystającymi z Xboxa, tracili możliwość rozgrywki z graczami korzystającymi z PS4. Teraz nastąpiły zmiany, poinformowano o dzisiejszym starcie nowej usługi w grze "Fortnite". Już teraz rozpoczęła się otwarta beta łącząca platformy PS4, Xbox One, Android, iOS, Windows oraz Mac.

Niezależnie od wykorzystywanej platformy, wszyscy gracze już teraz zagrają razem. Sony było jedynym, spośród całej trójki, które nie chciało cross-playu. Firmy Microsoft oraz Nintendo od dawna wyrażały taką chęć.

Sony poważnie zmienia swoją politykę, a szef Sony PlayStation informuje, że to dopiero początek zmian. Firma ma zamiar otworzyć się na cross-play w znacznie szerszy sposób. Jeśli wierzyć tym zapowiedziom, niedługo możemy spodziewać się tej możliwości w kolejnej grze. Być może będzie to Rocket League.

holderName

"Zdajemy sobie sprawę, że gracze PS4 z niecierpliwością czekają na aktualizację, i doceniamy ciągłą cierpliwość społeczności" mówi szef Sony PlayStation, John Kodera. "Pierwszym krokiem będzie otwarta obecnie wersja beta gry Fortnite , która umożliwi rozgrywkę, i wspólne dzielenie postępu pomiędzy systemami PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows i Mac."

Pełna informacja ukazała się na Blogu PlayStation.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów