WP

"Gothic 4" może być w drodze. Twórcy kultowej serii się wygadali

Podczas rozmowy na kanale Kaia Rosenkranza w serwisie Twitch.tv, szef Piranha Bytes trochę się wygadał. Björn Pankratz poważnie myśli nad "Gothic 4". A prace nad nową częścią zostały już rozpoczęte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze prace nad "Gothic 4" już trwają
Pierwsze prace nad "Gothic 4" już trwają (twitch.tv)
WP

Jeszcze niedawno twórcy serii "Gothic" pokazali nam "Elex". Premiera gry miała miejsce jesienią 2017 roku. Okazała się też niezłą produkcją, jednak nie dorównała "Gothicowi" popularnością. "Elex" był "Gothiciem" w świecie sci-fi. Twórcy gry, studio Piranha Bytes, zapowiadają dalszy rozwój marki, ale i powrót do korzeni. Bardzo możliwe, że wkrótce zobaczymy "Gothic 4".

Seria gier "Gothic" była i jest wyjątkowo uwielbiana przez graczy z Polski, przeciwnie do reszty świata. Gra stworzona przez pierwotnie małe, niemieckie studio miała swój charakter, który pomógł jej konkurować z takimi gigantami jak "The Elder Scrolls" czy popularnymi wówczas grami od Black Isle Studios, np. serią "Baldur's Gate".

"Gothic 4" będzie prawdopodobnie tytułem nowego "Gothica", jednak nie jest to jeszcze pewne. Nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się kolejnej części gry. Według Pankratza studio jest na etapie decydowania, w którą stronę powinien pójść nowy "Gothic". Jednak nie ukrywa też, że pierwsze, wstępne materiały już powstają.

WP

Zanim jednak zobaczymy "Gothic 4", twórcy prawdopodobnie pokażą nam kontynuację "Elex". Stworzenie drugiej części gry zapowiadano jeszcze przed premierą jedynki. Oficjalnej zapowiedzi jednak nie było, jedyne co wiemy na pewno, to to, że Piranha Bytes pracuje nad kolejną grą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP