WP
Wiadomości

Głos Mario pobił światowy rekord. Aktor wystąpił w ponad 100 produkcjach

Widzimy uśmiechniętego wąsatego hydraulika, ale słyszymy kogoś innego. Chociaż od lat to ten sam głos. Dzięki współpracy z Nintendo przy serii "Mario", Charles Martinet trafił do księgi rekordów Guinnessa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mario od lat ma głos tego samego aktora
Mario od lat ma głos tego samego aktora (flickr.com, Fot: marcos c.)
WP

Mario towarzyszy nam od lat i przez ten czas jego wygląd ewoluował. Poznaliśmy go jako zlepek pikseli, z charakterystycznym czerwonym strojem i wąsem. Przez lata Mario się zmieniał, a dziś prezentuje się jak postać z kreskówki. Za to głos - od dłuższego czasu ten sam.

Materiały prasowe
Podziel się

To zasługa aktora Charlesa Martineta. 63-latek podkładał głos pod bohatera w przeszło 100 produkcjach. Martinet jako Mario występuje od 1992, debiutując w "Mario Teaches Typing". Najnowsza gra z udziałem aktora i Mario to "Super Smash Bros. Ultimate" - premiera odbyła się na początku grudnia.

WP

Tak długa i owocna współpraca Charlesa Martineta z Nintendo sprawiła, że dziś aktor może pochwalić się wpisem w księdze rekordów Guinnessa. Żaden aktor nie wystąpił w tak wielu grach, podkładając głos tej samej postaci.

Aktor wystąpił też w takich grach jak "The Elder Scrolls V: Skyrim" czy "Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast", ale głównie jego zawodowe życie kręci się wokół Mario.

Można pozazdrościć kariery, wszak Mario to dziś legenda świata gier. I nie tylko. To seria gier, którą nadal chce się pokazywać dzieciom. W tym tkwi właśnie jej fenomen - w ogóle się nie zestarzała, a po latach łatwiej zrozumieć, dlaczego stała się tak popularna.

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP