Trwa ładowanie...

Fortnite ze znacznie niższymi zarobkami w 2019, ale wciąż jest największy

Epic Games dzięki Fortnite zarabia miliardy, choć przychody za 2019 rok były znacznie niższe niż poprzednio. Firma jeszcze nie musi się bać o pieniądze, ale popularność Fortnite stabilizuje się i jesteśmy po największej modzie.

Fortnite ze znacznie niższymi zarobkami w 2019, ale wciąż jest największyŹródło: Fortnite
d1p5mlj
d1p5mlj

Według badań superdataresearch, w 2019 roku Fortnite przyniósł swoim twórcom aż 1,8 miliarda dolarów. Ogrom pieniędzy, choć tylko 75 proc. w stosunku do rekordowego 2,4 miliarda z 2018 roku. Możliwe, że Epic Games zarobiłby jeszcze mniej, ale mniejsze zainteresowanie zaprzęgło machinę marketingową.

Otrzymaliśmy sporo wydarzeń z partnerami. W grze przewijały się takie marki jak chociażby Batman czy John Wick. Jednak największym współpracownikiem okazał się Disney ze swoimi Gwiezdnymi Wojnami. Motywy ze Star Wars zagościły na najdłużej w świecie Fortnite. Poza tym gracze dostali ekskluzywny pokaz wewnątrz gry materiału filmowego z nowej części Gwiezdnych Wojen. Klip nie okazał się nadzwyczajny, ale akcja odniosła sukces, serwery ledwo wyrabiały z przybyłymi.

Fortnite największy w dochodach, choć nie w liczbie graczy

Twór Epic Games nie jest najpopularniejszym tytułem, ale wciąż najlepiej zarabiającym mimo swojej darmowości. W liczbie graczy przewyższa go League of Legends, który jest też najpopularniejszą grą na PC w Polsce, ale co innego jego dochody. Epic dużo lepiej zachęca swoich odbiorców do wydawania realnych pieniędzy na kosmetyczne dodatki czy battle pass.

Zapewne w bieżącym roku Epic Games wciąż będzie mocno inwestował w partnerstwa dla Fortnite, licząc, że dalej zachęci graczy do wydawania pieniędzy. Fenomen gry jest niezaprzeczalny, ale firma na pewno czuje na plecach oddech Dungeon Fighter Online, który przynosi swoim twórcom tylko 0,2 miliarda dolarów mniej niż Fortnite Epicowi. Czy gra Nexon przebije tę od Epic Games?

d1p5mlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p5mlj
Więcej tematów