Trwa ładowanie...

Fortnite. Ninja w 2015 roku wystąpił w amerykańskiej "Familiadzie". Usłyszał radę, którą wcielił w życie

Dziś zarabia miliony i jest jedną z największych internetowych gwiazd. Jeszcze kilka lat temu był mniej znany. Ninja występując w amerykańskiej wersji "Familiady" podzielił się swoim marzeniem. To, co usłyszał, było prorocze.

Share
Fortnite. Ninja w 2015 roku wystąpił w amerykańskiej "Familiadzie". Usłyszał radę, którą wcielił w życieŹródło: YouTube
d4k11v4

W 2015 roku Ninja, a właściwie Tyler Blevins, wystąpił z rodziną w "Familiadzie". Prowadzący Steve Harvey zadał typowe pytanie, czym zajmuje się chłopak. Ten nieco nieśmiało odpowiedział, że jest profesjonalnym esportowym graczem, jeździ po kraju i rywalizuje w grze "Halo".

Publika zareagowała z entuzjazmem, prowadzący nie bardzo wiedział, o co chodzi. Ale po chwili dodał, żeby Blevins podążał za swoimi marzeniami i życzył mu owocnej kariery. "Zarabiaj na tym!" - zachęcił gospodarz show.

W 2018 roku Ninja zarobił na streamowaniu co najmniej 10 mln dolarów. Według nieoficjalnych informacji Microsoft miał zapłacić streamerowi 50 mln dolarów, aby ten pojawił się ze swoimi treściami na platformie Mixer. Lista jego sukcesów jest znacznie dłuższa - dziś to prawdziwy celebryta - więc można śmiało stwierdzić, że Tyler Blevins zastosował się do rad prowadzącego "Familiadę".

Zobacz też: Android 10 coraz bliżej. Ma nowe logo i zrywa ze słodyczami

Pewnie Ninja zrobiłby karierę i bez tej wskazówki. Ale łatwo wyobrazić sobie inny scenariusz - nieznający tematyki gospodarz show robi sobie żarty z profesji chłopaka. Szydzi z jego planów, uważając, że gry to zabawa dla dzieci albo szkodząca młodzieży rozrywka. Zupełnie inaczej brzmią wtedy hasła "rób swoje", kiedy na każdym kroku jesteś wyśmiewany, a twoje marzenia lekceważone. Być może czasami takie małe gesty sprawiają, że ktoś, kto ma talent, nabiera pewności siebie. A gdy wsparcia nie dostaje, rezygnuje.

d4k11v4

Oczywiście umiejętności są kluczowe - co przyznał sam Ninja w rozmowie z WP Gry:

Każdy musi usłyszeć brutalną prawdę i ja tego nie ukrywam. Jeśli jesteś naprawdę bardzo kiepski w grach, to może nie rób z tego kariery, a pozostań przy graniu w ramach hobby. Ale jeśli masz talent, to najlepsze, co możesz zrobić, to startuj w zawodach i daj o sobie znać światu. Ninja

Ważne jest jednak to, aby ktoś w ten talent również uwierzył. Dziś podejście do esportu i nowych zawodów związanych z rozwojem technologii się zmienia. Świadczą o tym historie nastolatków, którzy odnoszą sukces, a przy tym zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziny.

d4k11v4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k11v4
Więcej tematów