Trwa ładowanie...
d2044e0

Fortnite: Ninja otrzymał 50 mln dolarów za przejście na Mixer. Ekspert komentuje

Tyler "Ninja" Blevins niedawno porzucił Twitch i przeszedł na Mixer. Za transfer Microsoft miał zapłacić streamerowi 50 mln dolarów. Ekspert nie jest zaskoczony i tłumaczy fenomen platform live stream.
Share
"Tyler "Ninja" Blevins
"Tyler "Ninja" Blevins Źródło: Materiały prasowe
d2044e0

Ninja ledwo porzucił Twitch, a już zdobył na Mixerze ponad 1 mln subskrybentów. Jego pierwsza transmisja po przejściu na nową platformę również okazała się ogromnym sukcesem.

Zgodnie z informacjami, jakie można znaleźć w sieci Microsoft miał zapłacić streamerowi za przejście na Mixer 50 mln dolarów. Maciej "Sawik" Sawicki, ekspert i komentator rozgrywek e-sportowych w rozmowie z Wirtualnemedia.pl komentuje transfer streamera.

- Obserwujemy fascynujący wyścig gigantów, gdzie pieniądze mają drugorzędne znaczenie. Mało która branża jest areną tak zaciętej rywalizacji między najważniejszymi firmami technologicznymi - ocenia ekspert.

d2044e0

- Weźmy pod uwagę, że Ninja potrafi przyciągnąć olbrzymią publikę. (...) Na transfer Ninji warto patrzeć nie w kategoriach zakontraktowania gwiazdy telewizyjnej. To raczej zakup kanału telewizyjnego i umieszczenie go w konkretnej sieci kablowej. To gwarancja setek godzin sygnału transmisyjnego, który przyciągnie rzesze widzów - dodaje Maciej "Sawik" Sawicki.

Zobacz też: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Zgodnie z danymi podanymi przez StreamElements, Twitch należący do Amazona ma ponad 70% udział w rynku. Daleko za nim znajduje się YouTube i Facebook. Mixer znajduje się na szarym końcu listy, mając zasięg na poziomie 3% oglądalności.

d2044e0

Sawicki jest zdania, że technologiczni giganci toczą walkę o rynek gier wideo, a streamerzy będą mieli coraz większą rolę w tej wojnie. Takich transferów w najbliższym czasie możemy spodziewać się więcej. Jednocześnie zdaniem eksperta Microsoft dał tym samym sygnał całej branży, że gaming wyrasta na mocną gałąź internetowej rozrywki.

d2044e0

Podziel się opinią

Share
d2044e0
d2044e0
Więcej tematów