Trwa ładowanie...

Epic Games Store przedłuża akcję z darmowymi grami na 2020 rok i podsumowuje miniony

W grudniu wielu obawiało się, że Epic Games Store wraz z końcem roku zaprzestanie rozdawania darmowych gier i skupi się na promowaniu sklepu innymi metodami. Nic takiego się nie stało. Epic Games Store podsumował 2019 i obiecał darmowe gry na 2020 rok.

Epic Games Store przedłuża akcję z darmowymi grami na 2020 rok i podsumowuje minionyŹródło: Epic Games Store
d3efxqc
d3efxqc

Epic Games Store rozpieszcza graczy darmowymi tytułami, ale i tak potężnie zarabia. Firma osiągnęła świetne dochody w 2019 roku, ale nie samym Fortnitem Epic Games żyje. Dużą część pieniędzy wygenerował nie hit battle royale, a sprzedaż gier innych twórców. Co nie było zdziwieniem, największą popularnością cieszą się tytuły ekskluzywne dla Epic Games Store.

Polska całkiem nieźle trzyma się na Epic Games Store

Co ciekawe, Polska jest dość wysoko w rankingu Epic Games. Według liczby aktywnych użytkowników w danych krajach, nasz zakątek globu jest na 7 miejscu. To lepszy wynik niż Wielka Brytania, Korea czy Japonia. Cały kawałek tortu to 108 milionów użytkowników, z czego Polacy na koniec roku stanowili 3,64 proc. (czyli około 4 miliony).

Na pewno w równie dużym stopniu jak ekskluzywne gry, a może nawet większym, na popularność Epic Games Store wpłynęły regularnie dodawane do biblioteki bezpłatne produkcje. Epic Games rozdał ich aż 73! Jeśli ktoś przypisywał wszystkie pozycje do swojego konta od początku akcji, według firmy zaoszczędził aż 1455 dolarów (w przeliczeniu ponad 5,5 tysiąca złotych, ale u nas rozdawane gry mogły mieć inne ceny niż w USA).

Rozdali ponad 200 milionów sztuk

Epic rozdał ponad 200 milionów gier. W takim razie można powiedzieć, że każdy użytkownik przypisał bezpłatnie minimum dwie gry do swojego konta. Choć nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby Polska nieco zawyżała tę statystykę. W końcu mierzymy się ze stereotypem, że za darmo, to i ocet słodki. Zapewne wielu graczy z naszego kraju było wiernymi użytkownikami platformy klikając co tydzień w kolejne prezenty.

Epic Games Store
Źródło: Epic Games Store

To, że darmowe gry były wydawane co tydzień lub dwa, a pod koniec roku codziennie, mocno podbudowało nawyk regularnego zaglądania do Epic Games Store. Nic dziwnego. Przecież nikt inny nie mógłby się pochwalić rozdaniem w ciągu roku 73 gier! To magnes na aktywnych graczy. Wiele z nich było mniej znanymi tytułami niezależnymi, ale trafiły się duże i małe perełki. Superhot, Into the Breach i FTL, Alan Wake, sześć części Batmana, dwie Darksiders, For Honor, Layers of Fear, Metro 2033 Redux, Shadow Tactics , Rayman Legends, The Wolf Among Us i wiele innych.

d3efxqc

2020 to kolejny rok darmowych gier w Epic Games Store

Nie jest pewne na jak długo Epic Games Store przedłużył swoją akcję z darmowymi tytułami. Na stronach firmy przeczytamy, że "Nowa dekada oznacza nowe gry, a więc zacznijmy ją możliwie jak najlepiej, oferując setki darmowych tytułów dostępnych wyłącznie w sklepie Epic Games w 2020. Na dobry początek postanowiliśmy przedłużyć nasz program cotygodniowych darmowych gier w 2020 roku. Zaglądaj do naszego sklepu co tydzień, by odbierać darmowe gry."

Można to interpretować najpewniej jako przedłużenie do końca 2020 roku. Może dłużej? Kto wie. Raczej po 2020 Epic będzie miał już na tyle wysoką pozycję, że nie będzie musiał posiłkować się regularnymi przekupstwami. Ważne, że domniemania o końcu akcji wraz z ostatnim dniem 2019 roku nie sprawdziły się. Obecnie możemy za darmo zaopatrzyć się w Sundered Eldritch Edition, a od jutra w Horace.

d3efxqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efxqc
Więcej tematów