Trwa ładowanie...
dwuvs5u

Electronic Arts zarobił prawie miliard dolarów na mikropłatnościach w jeden kwartał

EA ma kolejny powód do świętowania. Tylko w ostatnim kwartale ubiegłego roku producent zarobił prawie miliard dolarów na mikropłatnościach w grach, co stanowi ponad połowę całego zysku. Jak widać, jest to świetne źródło wpływów, a co za tym idzie – w przyszłości nikt zapewne z niego nie zrezygnuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Need for Speed: Payback (2017) to dwudziesta gra ze słynnego cyklu wyścigów Need For Speed od wytwórni Electronic Arts. Za stworzenie tej części odpowiada studio Ghost Games
Need for Speed: Payback (2017) to dwudziesta gra ze słynnego cyklu wyścigów Need For Speed od wytwórni Electronic Arts. Za stworzenie tej części odpowiada studio Ghost Games (Materiały prasowe)
dwuvs5u

Jak podaje serwis Gamespot, firma Electronic Arts tylko w ostatnie trzy miesiące 2019 roku zarobiła dokładnie 993 miliony dolarów na samych mikropłatnościach w grach. To ponad połowa całego zysku firmy w tym okresie.

Pokazuje to, jak istotny jest rozwój w tym kierunku i tworzenie kolejnych tytułów, w których część elementów gracz musi dokupić – co jest oczywiście korzystne z punktu widzenia biznesu. Największy wpływ na takie liczby w przypadku Electronic Arts ma miały między innymi gry FIFA, Madden oraz NHL.

Przy okazji dowiadujemy się także, że popularność gry Star Wars Jedi: Updały Zakon przerosła oczekiwania samego EA. Wcześniej szacowano sprzedaż na poziomie 6-8 milionów kopii, ale gra tak dobrze się sprzedaje, że prognozę trzeba było zmodyfikować. Obecnie szacuje się, że do końca marca sprzedaż wyniesie 10 milionów egzemplarzy.

dwuvs5u

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dwuvs5u

dwuvs5u
dwuvs5u