Trwa ładowanie...

Electronic Arts zarobił prawie miliard dolarów na mikropłatnościach w jeden kwartał

EA ma kolejny powód do świętowania. Tylko w ostatnim kwartale ubiegłego roku producent zarobił prawie miliard dolarów na mikropłatnościach w grach, co stanowi ponad połowę całego zysku. Jak widać, jest to świetne źródło wpływów, a co za tym idzie – w przyszłości nikt zapewne z niego nie zrezygnuje.

Electronic Arts zarobił prawie miliard dolarów na mikropłatnościach w jeden kwartałŹródło: Materiały prasowe
d43boci
d43boci

Jak podaje serwis Gamespot, firma Electronic Arts tylko w ostatnie trzy miesiące 2019 roku zarobiła dokładnie 993 miliony dolarów na samych mikropłatnościach w grach. To ponad połowa całego zysku firmy w tym okresie.

Pokazuje to, jak istotny jest rozwój w tym kierunku i tworzenie kolejnych tytułów, w których część elementów gracz musi dokupić – co jest oczywiście korzystne z punktu widzenia biznesu. Największy wpływ na takie liczby w przypadku Electronic Arts ma miały między innymi gry FIFA, Madden oraz NHL.

Przy okazji dowiadujemy się także, że popularność gry Star Wars Jedi: Updały Zakon przerosła oczekiwania samego EA. Wcześniej szacowano sprzedaż na poziomie 6-8 milionów kopii, ale gra tak dobrze się sprzedaje, że prognozę trzeba było zmodyfikować. Obecnie szacuje się, że do końca marca sprzedaż wyniesie 10 milionów egzemplarzy.

d43boci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43boci
Więcej tematów