Trwa ładowanie...
d43ginq

Ekstraklasa Games FIFA 2020 zawieszona. Nawet niepubliczne rozgrywki odwoływane przez koronawirusa

Mogło by się wydawać, że zawody esportowe, które od początku były planowane bez udziału publiczności, a jedynie jako transmisje, nie będą kasowane. Fakty są inne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oficjalne rozgrywki esportowe w FIFĘ wstrzymane
Oficjalne rozgrywki esportowe w FIFĘ wstrzymane (Ekstraklasa @ Twitter)
d43ginq

Na oficjalnym portalu ekstraklasy wystosowano komunikat, w którym informuje się o wstrzymaniu wszystkich rozgrywek esportowych Extraklasa Games. To nawet nie decyzja Polaków, a odgórny ruch wydawcy Electronic Arts. Dotyczy wszystkich oficjalnych rozgrywek w grach EA Sports FIFA.

Polski turniej Ekstraklasa Games organizowany jest na licencji FIFA 20 eWorld Cup Official League Qualifier. Większe wydarzenia związane z nim miały odbyć się w studiu telewizji Polsat pod koniec marca i w połowie maja. Nie wiadomo jeszcze, jak zmieni się dokładnie harmonogram rozgrywek i możliwość organizacji finałów w studiu telewizyjnym. Co ważne, to nie decyzja, która zapadła przed pierwszymi spotkanami, a już w czasie trwających w Polsce eliminacji.

d43ginq

Koronawirus wchodzi w drogę nie tylko dużym otwartym imprezom

Oczywiście winnym takiego zawirowania jest obecna sytuacja walki z koronawirusem. Jak czytamy na stronach ekstraklasy - "Do wstrzymania turniejów rozgrywanych zarówno online jak i offline (czyli w formie eventów), zobowiązał organizatorów wydawca gry. Ma to związek z ograniczeniem ryzyka rozprzestrzenianie się coronavirusa."

Jest jednak pewne światełko nadziei. Trwają także prace nad odrębnym projektem esportowym FIFA, który w całości miałby rozgrywać się online. Ekstraklasa wraz z partnerami negocjuje z Electronic Arts na możliwością takiego rozegrania spotkań, aby kibice oraz kluby mogły jednak wziąć udział w zmaganiach w elektroniczną FIFĘ.

Zapisz się na listę odbiorców naszego specjalnego newslettera o koronawirusie.

d43ginq

Podziel się opinią

Share

d43ginq

d43ginq