Trwa ładowanie...

Cyberpunk 2077 retro w stylu PSX stworzony przez fana

Cyberpunk 2077 będzie miał swoją premierę za nieco ponad pół roku. Nowoczesna grafika (w tym wykorzystanie ray tracingu), rozbudowany świat i mechanika, wielki obszar do zwiedzania…. A gdyby tak gra CD Projekt RED była wydana jeszcze w latach ’90?

Share
Cyberpunk 2077 retro w stylu PSX stworzony przez fanaŹródło: YouTube (Bearly Regal)
d1ysam2

Mocno rozpikselowane modele, a nawet spritey postaci. Mniejszy zasób kolorów, ogólnie gorsza jakość grafiki i mechaniki. Pewien fan przeniósł niewielkie fragmenty znane z materiałów Cyberpunk 2077 w erę pierwszego PlayStation. Bearly Regal wykorzystując narzędzie Dreams własnoręcznie pracuje nad takim projektem.

Dreams z PS4 wykorzystane przez fana
Dreams jest jeszcze we wczesnym dostępie na PS4. To w zasadzie nie dosłownie gra, a narzędzie pozwalające tworzyć własne gry z wielu gatunków (chociażby przygodówki czy samochodówki). Mimo, że wykorzystujemy kontrolery PS4, to ma spoty potencjał. Projekty niekoniecznie muszą być pixelartowe czy retro, można też opracować coś w nowoczesnym stylu grafiki.

d1ysam2

Autor w filmie, na którym pokazuje swoje dzieło, aktywuje też tryb delweloperski i opowiada o tym jak można posługiwać się programem Dreams. Niegdyś Wiedźmin doczekał się żartu w postaci wideo z platformowej gry akcji, która również mogłaby pojawić się na starych konsolach i komputerach. Sam Bearly Regal wcześniej opublikował materiał z podobnej przeróbki wykonanej na bazie innego nadchodzącego tytułu - Death Stranding.

Robienie tytułów na modłę pixelartu jest bardzo popularne w ostatnich latach wśród gier niezależnych, ale nie przeniosło się jeszcze do tworzenia spin-offów znanych, dużych marek. Co najwyżej małe projekty robili właśnie fani lub firmy, ale tylko w formie niewielkiego żartu. Jeśli naprawdę wyszłyby tak stylizowane retro gry podpięte pod znane serie, to chcielibyście mieć je w swojej kolekcji?

d1ysam2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ysam2
Więcej tematów