Trwa ładowanie...
d3i5z6s

Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game. CD Project RED zapowiada nową grę

CD Project RED i CMON ogłosili wspólnie pracę nad grą karcianą "Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game". Wcielimy się w niej w fixerów rekrutujących cyberpunków, a naszym zadaniem będzie zdobywać jak największe wpływy w Night City.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game to nowa gra karciana od CD Project RED i CMON
Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game to nowa gra karciana od CD Project RED i CMON (Materiały prasowe)
d3i5z6s

CD Project RED obiecał, że szykuje więcej gier z uniwersum i właśnie zapowiedział grę karcianą. "Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game" powstanie we współpracy z firmą CMON, która specjalizuje się w tego typu produkcjach. W ich portfolio znajdziemy m.in. "Bloodborne: The Board Game" czy "God of War: The Card Game". Będzie to pierwsza współpraca między obiema firmami, ale CMON potwierdza, że są plany również na kolejne wspólne projekty.

W grze będziemy mogli wcielić się w fixerów, czyli brokerów informacji. Ich zadaniem jest rekrutowanie cyberpunków, wyposażanie ich w sprzęt i wysyłanie na misje. Ale nic nie jest za darmo w Night City. Gracze będą musieli zachować równowagę między tym, czego chcą, a tym, na co naprawdę mogą sobie pozwolić.

Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game Materiały prasowe
Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game

W celu zarządzania jednostkami i zasobami gracze będą musieli wykorzystać specjalny pulpit nawigacyjny. Twórcy obiecali także, że specjalnie dla "Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game" zostanie stworzona nowa mechanika dobierania kart (drafting). Każdy z graczy będzie musiał zdecydować, które karty chce kupić, a które poświęcić.

d3i5z6s

"Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game" będzie bazować na uniwersum stworzonym przez Mike'a Pondsmitha i CD Project RED na potrzeby gry wideo. Dzięki temu otrzymamy spójną serię produktów, z których każdy pozwoli nam lepiej wczuć się w realia dystopijnej wizji przyszłości. Przypominamy, że twórca oryginalnego systemu - Mike Pondsmith ściśle współpracuje z CD Project RED przy projekcie "Cyberpunk 2077".

Twórcy o pracy nad "Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game"

Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game Materiały prasowe
Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game

"Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game" została stworzona przez nagradzanego projektanta gier Erica M. Langa. Gracze wysoko oceniali niemal każdą grę jego pomysłu. Współpracował przy takich grach karcianych jak: "Bloodborne: The Board Game", "XCOM", "Blood Rage" czy seria "Rising Sun". Na stronie CMON opowiedział o pracy nad projektem:

d3i5z6s

- Jestem wielkim fanem Cyberpunka i grałem w nią od pierwszej edycji. Dorastałem, grając w gry RPG i przez lata nadążałem za franczyzą. Andrea Chiarvesio [Dyrektor Artystyczny CMON - przy. red.] i ja byliśmy bardzo zadowoleni z pracy nad tym tytułem. - Z kolei Rafał Jaki, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w CD Project RED skomentował:

- W studiu mamy dużą społeczność zajmującą się grami planszowymi i nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni ze współpracy z CMON. Uwielbiamy ich gry i cieszymy się, że możemy pokazać światu naszą wspólną wizję doskonałej gry karcianej we wszechświecie Cyberpunk 2077.

"Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game" wejdzie do sprzedaży w 2020 roku, ale dokładnej daty premiery jeszcze nie podano. Nie znamy również ceny gry karcianej, jednak patrząc na inne produkcji CMON, które dostępne są na naszym rynku, to cena polskiej edycji "Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game" wahać się może od 200 do 350 zł.

d3i5z6s

Podziel się opinią

Share

d3i5z6s

d3i5z6s
Więcej tematów