Trwa ładowanie...
d3zb0sc

Cyberpunk 2077: Mike Pondsmith pojawi się w grze CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 z kolejnym gościnnym występem. Tym razem nie chodzi o tak medialną postać jak Keanu Reeves czy innego znanego aktora, ale o twórcę całego uniwersum Cyberpunk 2020, którym jest Mike Pondsmith.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyberpunk 2077 z występem twórcy uniwersum i systemu RPG Cyberpunk 2020.
Cyberpunk 2077 z występem twórcy uniwersum i systemu RPG Cyberpunk 2020. (Materiały prasowe)
d3zb0sc

Mike jest równie ważny dla Cyberpunka 2077 od CD Projekt RED jak Andrzej Sapkowski dla serii Wiedźmin. To autor świata i zasad gry RPG Cyberpunk 2013 i późniejszej Cyberpunk 2020. Oczywiście mowa o papierowym RPG, gdzie odgrywamy na sesjach z przyjaciółmi swoje role i rzucamy kostkami do gry, co było popularne w Polsce w latach ’90, a na zachodzie też wcześniej. Obecnie takie rozgrywki przeniosły się w dużej mierze na komputery i konsole.

Cyberpunk 2077 to nie pierwszy występ Pondsmitha
Maximum Mike (tak brzmi pseudonim Pondsmitha) pojawia się jako swoisty easter egg w części podręczników serii Cyberpunk. Postać przenika przez tak zwaną czwartą ścianę i zwraca się bezpośrednio do czytelnika. Podobizna Mikea i jego przerobione nazwisko zostały też użyte w kolekcjonerskiej grze karcianej Android: Netrunner. Ciekawe, czy podobnie jak w podręcznikach Cyberpunka alter ego Mikea będzie burzyło czwartą ścianę pomiędzy grą a jej odbiorcą. Byłby to świetny smaczek.

Mike Pondsmith to twórca uniwersum Cyberpunk 2020. Domena publiczna
Mike Pondsmith to twórca uniwersum Cyberpunk 2020. (Domena publiczna)

Zapewne jego rola będzie o wiele mniejsza niżKeanu Reevesa, który wciela się w Johnnego Silverhanda. Nie mniej CD Projekt RED wierzy, że udział Mikea bardzo ucieszy fanów uniwersum, na którym bazuje ich gra wideo. W końcu już w roku 1988 R. Talsorian Games wydało grę Cyberpunk, która była debiutem tej serii RPG i całego uniwersum Mikea Pondsmitha. Miał wiele lat, aby zostać rozpoznawalnym twórcą wśród amatorów tego typu rozrywki.

d3zb0sc

Gra CD Projekt RED z Podsmithem jako odzwierciedlenie oczekiwań fanów
Jak powiedział sam zainteresowany w wywiadzie „Mam rolę. Nagrywałem już na potrzeby jednej roli, ale wyszli z kolejną dla mnie, jednak nie mogę powiedzieć wiele więcej ponad to. Mówię wam to, bo jest wielu fanów którzy myślą „Lepiej żeby był gdzieś w tej grze”. Więc jestem w niej.”

Cyberpunk 2077 będzie miał swoją premierę już na wiosnę przyszłego roku. Dokładnie 16 kwietnia 2020 roku. Już teraz można składać przedpremierowe zamówienia na produkcję. Zostanie wydana na PC, Xbox One i PS4. Edycje na PC będą dostępne w wersji pudełkowej (wtedy otrzymamy kod na nalężącą do Grupy CD Projekt platformę GOG) lub cyfrowo na Steam, GOG i Epic Games Store.

d3zb0sc

Podziel się opinią

Share
d3zb0sc
d3zb0sc
Więcej tematów