Trwa ładowanie...

Cyberpunk 2077: czekamy na polską wersję na PGA, a analityk przewiduje olbrzymią sprzedaż

Prognozy analityków są optymistyczne - "Cyberpunk 2077" od CD Projekt RED może już w 2020 roku osiągnąć imponującą sprzedaż.

Cyberpunk 2077: czekamy na polską wersję na PGA, a analityk przewiduje olbrzymią sprzedażŹródło: Materiały prasowe
d2atxgu
d2atxgu

Serwis forsal.pl cytuje raport firmy Noble Securities. Według analityków "Cyberpunk 2077" tylko w 2020 roku trafi do 23 mln użytkowników.

Byłby to duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, że gra ukaże się w kwietniu - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Pierwsze miesiące roku więc odpadną, a i tak, przynajmniej według przewidywań, CD Projekt RED może liczyć na solidną sprzedaż.

Dla porównania, twórcy w czerwcu 2019 roku pochwalili się, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon" przekroczył 20 mln sprzedanych egzemplarzy. Stało się to cztery lata po premierze! Oczekiwania względem "Cyberpunk 2077" są więc olbrzymie.

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

Cyberpunk 2077. CD Projekt RED wyda prawie miliard zł

Z drugiej strony pewnie znacznie więcej osób czeka na "Cyberpunk 2077". A grze towarzyszy dużo większe zainteresowanie, choćby z powodu występu Keanu Reevesa.

d2atxgu

Czy "Cyberpunk 2077" może sprzedać się w aż takiej liczbie? Przedpremierowe zamówienia na pewno nastrajają optymistycznie. Wprawdzie CD Projekt RED nie ujawnił liczb, ale udało się pod tym względem przebić "Wiedźmina 3".

"Cyberpunk 2077" może sprzedać się lepiej, bo i polscy twórcy więcej inwestują. Analityk Kamil Jędrej w raporcie zakłada, że razem z budżetem marketingowym całkowity koszt "Cyberpunk 2077" może przekroczyć 700 mln zł.

Natomiast "Wiedźmin 3" pochłonął 306 mln zł razem z kosztami marketingowymi. Teraz zanosi się na dużo więcej. CD Projekt RED więcej "włożył", więc i więcej "wyjmie"?

Cyberpunk 2077. Polska wersja na PGA

O sprzedaż na polskim rynku "Cyberpunk 2077" nie trzeba się martwić. Gwarantem sukcesu może być polska wersja językowa, w której usłyszymy Michała Żebrowskiego. Pierwsze próbki mają ukazać się na trwających właśnie targach Poznań Game Arena.

Wszyscy odwiedzający tegoroczną edycję PGA mogą zobaczyć w akcji najnowszą produkcję CD PROJEKT RED, po raz pierwszy prezentowaną w polskiej wersji językowej. Pokazy są prowadzone na żywo przez deweloperów gry na stoisku "Cyberpunk 2077" (hala 7A, pawilon 3). Możemy liczyć na to, że materiały szybko trafią do sieci.

Targi Poznań Game Arena 2019 odbywają się w dniach 18-20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

d2atxgu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2atxgu
Więcej tematów