ycipk-2quibv

"Cyberprank 2069" zniknął ze Steama. Graliśmy, gdy jeszcze tam był

Gra "Cyberprank 2069", czyli parodia oczekiwanego "Cyberpunka 2077", zniknęła ze sklepu Steam. Powodem były obietnice korzyści finansowych dla graczy i recenzentów. Mi jeszcze udało mi się zagrać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Cyberprank 2069", to gra-żart, który nie spodobał się graczom
"Cyberprank 2069", to gra-żart, który nie spodobał się graczom (Youtube.com)
ycipk-2quibv

"Cyberpunk 2077" polskie studia CD Projekt RED, to jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że powstają tytuły, które chcą się załapać na "cyberpunkową falę popularności". Jednym z nich jest właśnie "Cyberprank 2069", który przez chwilę i na krótko znalazł się w sklepie Steam.

"Cyberprank 2069". Recenzja

Akcja gry "Cyberprank 2069" rozgrywa się w futurystycznej dystopijnej metropolii, w której ludzie żyją obok cyborgów. Słusznie należy się tu doszukiwać podobieństw z filmem "Bladerunner" Ridleya Scotta. Z filmu, który stał się klasykiem gatunku, zaczerpnięto więcej niż sam pomysł na świat. Jeden z bohaterów, kapitan policji, nazywa się Deckard (jak bohater filmu grany przez Harrisona Forda), a zadaniem gracza jest odnalezienie cyborga, który podszywa się pod człowieka.

ycipk-2quibv

O dziwo, miasto, w którym rozgrywa się akcja "Cyberpranka 2069", jest stworzone na wysokim poziomie artystyczny. Piszę "o dziwo", bo ogólny poziom produkcji jest kiepski. Chociaż miasto jest szczegółowe, to równocześnie puste, ciche i martwe. Próżno szukać tu ludzi żyjących własnymi sprawami. Jedynymi postaciami jakie spotykamy są policjanci na posterunkach i androidy o głowach kotów-robotów.

Youtube.com
Podziel się

"Cyberprank 2069". Gra bez rozgrywki

ycipk-2quibv

W temacie rozgrywki ciężko w ogóle zabrać głos. Gra polega na chodzeniu od jednej osoby do drugiej i wypytywaniu jej, czy nie jest przypadkiem androidem. Twórca dialogów próbował napisać je z poczuciem humoru. Przyznam, że raz nawet prawie się uśmiechnąłem, gdy mój bohater próbował wybadać, czy policjant jest androdiem, pytając go, czy ten "je prąd".

I to była jedyna pozytywna emocja, jaka towarzyszyła mi przez około 5 minut gry - bo tyle właśnie potrzeba na jej "ukończenie:.

Nieudany prank

ycipk-2quibv

"Cyberprank 2069" to, jak sama nazwa wskazuje, żart (eng. "kawał", "dowcip"), który wykorzystuje okres oczekiwania na "Cyberpunk 2077". Nie jest to jednak żart specjalnie udany i praktycznie ogranicza się do gry słownej tytułu. Twórcy mieli jednak szansę zarobić na swoim żarcie kilka dolarów, gdyby nie ich "kreatywne" sposoby promocji gry.

Youtube.com
Podziel się

Tytuł pojawił się w sklepie Steam w cenie ok. 30 zł. Został jednak z niego wycofany ze względu na praktyki twórców. Po pierwsze - obiecali egzemplarz "Cyberpunk 2077" każdemu, kto kupi ich grę. Po drugie - autor najlepszej recenzji miał otrzymać edycję kolekcjonerską. Jest to niezgodne z regulaminem sklepu Steam.

Czytając komentarze w sieci gracze nie przyjęli pozytywnie cyberprankowego "żartu". Pojawiły się, że twórcy gry próbują oszukać i naciągnąć nieświadomych graczy wykorzystując popularność właściwego tytułu "Cyberpunk 2077".

ycipk-2quibv
Polub WP Gry
ycipk-2quibv
ycipk-2quibv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2quibv