Trwa ładowanie...
ycipk-4blsp0

Blizzard traci dużego sponsora. Powodem kwestia Hongkongu

Blizzard zbanował jednego z graczy Hearthstone po tym, jak wypowiadał się w sprawie protestów w Hongkongu. To delikatny temat, ale zdecydowanie cenzura na modłę rządu Chin nie jest pozytywnym postępowaniem. Teraz Blizzard zbiera zgniłe owoce tego zachowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blizzard traci ważnego sponsora
Blizzard traci ważnego sponsora (Materiały prasowe)
ycipk-4blsp0

Od firmy odwrócił się znaczący sponsor, który jest ogólnoświatową dużą firmą. Mowa o Mitsubishi Motors. Jak podaje Kotaku, Mitsubishi sponsorowało wszystkie e-sportowe imprezy Blizzarda bez wyjątku. Wydało się jednak, że niedługo po aferze związanej z cenzurą zastosowaną przez Blizzard, sponsor odciął się od swojego niegdysiejszego partnera.

Kolejne następstwa błędu Blizarda

Tajwański rzecznik koncernu motoryzacyjnego potwierdził taki bieg spraw. Już wcześniej część śledzących wydarzenia Blizzarda mogła zauważyć poszlaki w postaci znikających logotypów, ale nie było twardych dowodów. Oczywiście sam Blizzard nie pochwalił się utratą jednego z bardzo znacznych sponsorów, więc gdyby nie rzecznik Mitsubishi, sprawa nie musiałaby tak szybko wyjść na jaw.

Przypomnijmy, że to nie jedyna firma, która negatywnie zareagowała na cenzurę stosowaną przez Blizzarda. Co prawda Blizzard już się z niej wycofał, ale smród pozostał, tym bardziej, że nie skończyło się na jednym graczu. Inni przedstawiciele branży gier, w tym duzi wydawcy i właściciele platform zapowiedzieli, że nigdy nie będą stosować podobnych restrykcji

ycipk-4blsp0

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4blsp0

ycipk-4blsp0
ycipk-4blsp0