Trwa ładowanie...
dgpfeeq

Blizzard. Najpierw Overwatch, teraz World of Warcraft. Wielka impreza przesunięta

Blizzard przełożył świętowanie z okazji piętnastolecia "World of Warcraft" na Tajwanie. Wiadomość o przesunięciu wydarzenia spotkała się z serią komentarzy, których udzielają poparcia dla protestów w Hongkongu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
World of Warcraft
World of Warcraft (Materiały prasowe)
dgpfeeq

15 października Blizzard odwołał imprezę z okazji premiery "Overwatch" na Switcha, która miała odbyć się w Nowym Jorku następnego dnia. Firma ogłosiła również, że odwołane zostanie wydarzenie zaplanowanie z okazji rocznicy "World of Warcraft", które miało odbyć się w ten weekend na Tajwanie. Impreza została przesunięcia na późniejszy, bliżej nieokreślony termin.

Blizzard nie podał przyczyny odwołania imprezy, ale powodu możemy się domyślać. Od kilkunastu dni firma walczy ze złym PR-em, po tym, jak jeden z profesjonalnych graczy "Hearthstone" został ukarany za publiczne poparcie protestów w Hongkongu.

W odpowiedzi na anulowanie obchodów "World of Warcraft" na Tajwanie, gracze masowo zaczęli wyrażać poparcie dla protestów w Hongkongu. W przyszłym miesiącu będzie miał miejsce BlizzCon - najważniejsze wydarzenie dla fanów Blizzarda. W tym roku jednak wielu graczy już zapowiedziało protesty bojkotujące decyzje Blizzarda.

dgpfeeq

Zobacz też: 25 lat "Warcrafta" i 15 "World of Warcraft". Suweniry w Los Angeles

Z jednej strony Blizzard stara się łagodzić sytuację, zmniejszając karę zbanowanemu graczowi. Ten również niejako pomaga firmie, czego dowodem jest wydane oświadczenie, w którym Chung "Blitzchung" Ng Wai podziękował firmie za zmniejszenie kar. Z drugiej jednak strony Blizzard zbanował kolejnych graczy biorących udział w protestach.

dgpfeeq

Podziel się opinią

Share

dgpfeeq

dgpfeeq
Więcej tematów