Trwa ładowanie...

Blizzard. Najpierw Overwatch, teraz World of Warcraft. Wielka impreza przesunięta

Blizzard przełożył świętowanie z okazji piętnastolecia "World of Warcraft" na Tajwanie. Wiadomość o przesunięciu wydarzenia spotkała się z serią komentarzy, których udzielają poparcia dla protestów w Hongkongu.

Share
Blizzard. Najpierw Overwatch, teraz World of Warcraft. Wielka impreza przesunięta
Źródło: Materiały prasowe
d16rql6

15 października Blizzard odwołał imprezę z okazji premiery "Overwatch" na Switcha, która miała odbyć się w Nowym Jorku następnego dnia. Firma ogłosiła również, że odwołane zostanie wydarzenie zaplanowanie z okazji rocznicy "World of Warcraft", które miało odbyć się w ten weekend na Tajwanie. Impreza została przesunięcia na późniejszy, bliżej nieokreślony termin.

Blizzard nie podał przyczyny odwołania imprezy, ale powodu możemy się domyślać. Od kilkunastu dni firma walczy ze złym PR-em, po tym, jak jeden z profesjonalnych graczy "Hearthstone" został ukarany za publiczne poparcie protestów w Hongkongu.

d16rql6

W odpowiedzi na anulowanie obchodów "World of Warcraft" na Tajwanie, gracze masowo zaczęli wyrażać poparcie dla protestów w Hongkongu. W przyszłym miesiącu będzie miał miejsce BlizzCon - najważniejsze wydarzenie dla fanów Blizzarda. W tym roku jednak wielu graczy już zapowiedziało protesty bojkotujące decyzje Blizzarda.

Zobacz też: 25 lat "Warcrafta" i 15 "World of Warcraft". Suweniry w Los Angeles

Z jednej strony Blizzard stara się łagodzić sytuację, zmniejszając karę zbanowanemu graczowi. Ten również niejako pomaga firmie, czego dowodem jest wydane oświadczenie, w którym Chung "Blitzchung" Ng Wai podziękował firmie za zmniejszenie kar. Z drugiej jednak strony Blizzard zbanował kolejnych graczy biorących udział w protestach.

d16rql6

Podziel się opinią

Share
d16rql6
d16rql6
Więcej tematów