Trwa ładowanie...

Blizzard ma problemy. Komentatorzy Hearthstone solidaryzują się z zawieszonym zawodnikiem

Komentatorzy rozgrywek Hearthstone solidaryzują się z zawieszonym zawodnikiem z Hongkongu. Ze współpracy z Blizzardem najpierw zrezygnował Brian Kibler, a dzisiaj dołączył do niego Nathan Zamora. Komentator uczestniczył w transmisjach zawodów od 5 lat.

Share
Blizzard ma problemy. Komentatorzy Hearthstone solidaryzują się z zawieszonym zawodnikiemŹródło: Shutterstock.com
d10rayy

Najpierw w geście solidarności z zawieszonym zawodnikiem z Hongkongu, ze współpracy z firmą Blizzard zrezygnował Brian Kibler, a dziś na podobne kroki zdecydował się Nathan "ThatsAdmirable” Zamora. Komentator brał udział w transmisjach zawodów w popularną karciankę przez 5 ostatnich lat.

Komentatorzy zwrócili uwagę, że nie wszystkie osoby pracujące przy organizacji rozgrywek mają komfort wykonania podobnego gestu, tym samym Kibler i Zamora poprosili widzów o wyrozumiałość.

d10rayy

Wśród komentatorów, którzy nie zrezygnowali ze współpracy z Blizzardem jest Simon "Sottle” Welch. Zawodnik wyraził jednak solidarność z zawieszonym graczem. Poniżej pełna treść oświadczenia.

Podczas azjatyckiego turnieju Hearthstone Grandmasters, Chung "blitzchung” Ng Wai w pomeczowym wywiadzie wykrzyczał słowa: "Wyzwólmy Hongkong, to rewolucja naszych czasów”. Zawodnik założył też maskę przeciwgazową. To reakcja na wprowadzone niedawno prawo, które zabrania zasłaniania twarzy na ulicach Hongkongu. Za ten czyn firma Blizzard zawiesiła Blitzchunga na rok i odebrała nagrody za wygrane. Decyzja spotkała się z ogromną krytyką fanów.

d10rayy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10rayy
d10rayy
Więcej tematów