ycipk-m33429

Blizzard ma problemy. Komentatorzy Hearthstone solidaryzują się z zawieszonym zawodnikiem

Komentatorzy rozgrywek Hearthstone solidaryzują się z zawieszonym zawodnikiem z Hongkongu. Ze współpracy z Blizzardem najpierw zrezygnował Brian Kibler, a dzisiaj dołączył do niego Nathan Zamora. Komentator uczestniczył w transmisjach zawodów od 5 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komentatorzy Hearthstone rezygnują ze współpracy z firmą Blizzard
Komentatorzy Hearthstone rezygnują ze współpracy z firmą Blizzard (Shutterstock.com)
ycipk-m33429

Najpierw w geście solidarności z zawieszonym zawodnikiem z Hongkongu, ze współpracy z firmą Blizzard zrezygnował Brian Kibler, a dziś na podobne kroki zdecydował się Nathan "ThatsAdmirable” Zamora. Komentator brał udział w transmisjach zawodów w popularną karciankę przez 5 ostatnich lat.

Komentatorzy zwrócili uwagę, że nie wszystkie osoby pracujące przy organizacji rozgrywek mają komfort wykonania podobnego gestu, tym samym Kibler i Zamora poprosili widzów o wyrozumiałość.

ycipk-m33429

Zobacz także: Blizzard wyłączył możliwość usuwania kont? Gracze donoszą o problemach

Wśród komentatorów, którzy nie zrezygnowali ze współpracy z Blizzardem jest Simon "Sottle” Welch. Zawodnik wyraził jednak solidarność z zawieszonym graczem. Poniżej pełna treść oświadczenia.

ycipk-m33429

Podczas azjatyckiego turnieju Hearthstone Grandmasters, Chung "blitzchung” Ng Wai w pomeczowym wywiadzie wykrzyczał słowa: "Wyzwólmy Hongkong, to rewolucja naszych czasów”. Zawodnik założył też maskę przeciwgazową. To reakcja na wprowadzone niedawno prawo, które zabrania zasłaniania twarzy na ulicach Hongkongu. Za ten czyn firma Blizzard zawiesiła Blitzchunga na rok i odebrała nagrody za wygrane. Decyzja spotkała się z ogromną krytyką fanów.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-m33429

ycipk-m33429
ycipk-m33429