Trwa ładowanie...
d202hja

Blizzard wyłączył możliwość usuwania kont? Gracze donoszą o problemach

Trwa afera z firmą Blizzard. Coraz więcej graczy przyłącza się do protestu, w ramach którego chcą usunąć swoje konta na Battle.net. Społeczność informuje, że studio podjęło kroki w celu zablokowania im takiej możliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blizzard uniemożliwia usunięcie konta użytkownikom?
Blizzard uniemożliwia usunięcie konta użytkownikom? (Wikimedia Commons CC BY)
d202hja

Nie kończą się kłopoty Blizzarda po aferze z Chung "Blitzchungiem” Ng Waiem na turnieju Hearthstone w Hongkongu. Społeczność w ramach bojkotu firmy zaczęła wycofywać abonamenty i usuwać swoje konta. Gracze donoszą, że mają z tym jednak spore problemy. Studio jest podejrzewane o interwencję i blokowanie możliwości pożegnania się z kontem.

Usunięcie konta w serwisie Battle.net nigdy nie było proste. Aby to zrobić, trzeba było wypełnić specjalny formularz oraz przejść proces weryfikacji. Według regulaminu usunięcie wszystkich danych może zająć nawet do 30 dni.

Coraz więcej graczy skarży się, że nie działa żaden ze sposobów weryfikacji i aktualnie nie mogą usunąć swojego konta. Te informacje uruchomiły lawinę przypuszczeń, że obecny stan rzeczy to celowe działanie studia Blizzard.

Być może firma uważa, że wiele osób próbuje usunąć swoje konto pod wpływem emocji. Blizzard może się łudzić, że przetrzymanie ich przez kilka dni sprawi, że cofną swoją decyzję. Społeczność nie daje jednak za wygraną i wysyła oficjalne pisma do supportu z prośbą o trwałe usunięcie wszystkich danych.

d202hja

Pojawiają się również informacje, że problemy z usunięciem konta mogą wynikać z przeładowania próśb skierowanych do studia, które może być nieprzystosowane do procesowania spraw o takiej frekwencji.

Zobacz także: Asus i HTC wystrzelą w górę? Zaskakujący efekt konfliktu w Hongkongu

d202hja

Podziel się opinią

Share

d202hja

d202hja