Trwa ładowanie...
d3hgzpp

Bee Simulator na wyłączność w Epic Games Store. Pierwsza taka gra z Polski

Epic Games Store przewija się często w nawiązaniu do jego ekskluzywnych tytułów. Ale jeszcze nigdy nie miało to miejsca z grą tworzoną w Polsce. Bigben ogłosił, że kolejny projekt skierowany wyłącznie na Epic Games Store to polski Bee Simulator.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bee Simulator polskiego studia VARSAV Games Studios S.A.
Bee Simulator polskiego studia VARSAV Games Studios S.A. (Materiały prasowe)
d3hgzpp

Możemy oczywiście mówić o rodzimych grach, które zasilają sklep firmy odpowiedzialnej za Fortnite, ale w wypadku zawarcia go jako jednej z platform do wyboru. Tak też jest chociażby z grą Cyberpunk 2077, która trafi (mówiąc wyłącznie o wersjach PC) na Steam, GOG i właśnie Epic Games Store. Niedawno mieliśmy też akcję promocyjną z darmowymi kopiami This War of Mine od 11 bit studios. Wyłączność to jednak coś nowego dla studiów z kraju nad Wisłą.

Bee Simulator od VARSAV Games Studios S.A. Materiały prasowe
Bee Simulator od VARSAV Games Studios S.A.

Nie jest to jednorazowa współpraca wydawcy i Epic Games. Bigben podpisał umowę w kontekście trzech gier, czyli WRC 8, Paranoia: Happiness is Mandatory i właśnie Bee Simulator. Są to produkcje od różnych studiów i prezentujące odmienne gatunki, ale tylko Bee Simulator ma rodzimy wątek, dzięki tworzeniu tego projektu przez VARSAV Game Studios S.A.

d3hgzpp

CEO VARSAV Games Studios zadowolony ze współpracy z Epic Games

Jak możemy wyczytać w komunikacie prasowym, Konrad Mroczek, który jest CEO w VARSAV Games Studios S.A., tak nakreśla współpracę: „Cieszymy się z bardzo dobrych relacji biznesowych jakie udało się nawiązać z Epic Games. Dzięki współpracy z wydawcą Bigben Interactive mamy przyjemność poinformować o podpisaniu czasowej umowy na wyłączność w Epic Games Store, która w istotny sposób wpłynie na wyniki finansowe spółki. Dodatkowo podpisaliśmy umowę na licencję na korzystanie z silnika Unreal Engine 4 na dedykowanych, korzystnych dla Spółki warunkach. Przed nami intensywny okres promocji i sprzedaży gry Bee Simulator.”

W produkcji jak nietrudno się domyślić, będziemy kierowali pszczołą miodną. Świat ujęty w grze jest inspirowany nowojorskim Central Parkiem. Do wyboru będziemy mieli trzy tryby, które nawet będą zawierać aspekty edukacyjne. Pierwsza z opcji to fabularna rozgrywka, w której będziemy śledzić historię pszczelego roju i będziemy musieli uchronić go przed zagrożeniem ze strony ludzi. Drugi to typowa gra swobodna, a ostatni skupia się na lokalnym multiplayerze split-screen.

Ścieżka dźwiękowa od weterana branży

Wartą do wspomnienia ciekawostką jest ścieżka dźwiękowa, a raczej autor za nią odpowiedzialny. Mikołaj Stroiński był wcześniej współautorem muzyki w chociażby takich znanych projektach jak Zaginięcie Ethana Cartera studia The Astronauts, czy nawet Wiedźmin 3: Dziki Gon od CD Projekt RED.

Bee Simulator studia VARSAV Games Studios S.A. Materiały prasowe
Bee Simulator studia VARSAV Games Studios S.A.

Bee Simulator będzie miało swoją premierę 14 listopada (za niecałe cztery miesiące). Poza PC i wspominanym Epic Games Store, tytuł ukaże się także na konsolach Xbox One, PS4 i Nintendo Switch.

d3hgzpp

Podziel się opinią

Share

d3hgzpp

d3hgzpp
Więcej tematów