Trwa ładowanie...
ycipk-2ocnzl
apple

Apple uruchomi własną usługę z grami? Przekonamy się 25 marca

Na 25 marca firma Apple zaplanowała konferencję, podczas której zaprezentuje prawdopodobnie nową usługę filmową, serwis z wiadomościami i być może także kartę kredytową. Najnowsze plotki mówią, że obok wymienionych nowości znajdzie się także usługa dla graczy, zapewniająca dostęp do najlepszych gier mobilnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple zamierza uruchomić subskrypcję z grami
Apple zamierza uruchomić subskrypcję z grami (Pixabay.com)
ycipk-2ocnzl

Usługa Apple nie będzie kolejną chmurą do streamowanie gier na wzór Google Stadia czy też starszej usługi GeForce NOW Nvidii. Apple planuje uruchomić ubskrypcję. Płacąc co miesiąc niewielką kwotę zapewnimy sobie dostęp do kolekcji najlepszych gier mobilnych dla systemu iOS. Autorzy gier mieliby dostawać wypłaty na podstawie tego, jak długo grano w ich tytuły.

Najlepsze, ale bez Fortnite

Jest jednak pewien haczyk. Abonament ma podobno obejmować jedynie gry, które są obecnie płatne w App Store. Będzie można więc zagrać w mnóstwo świetnych tytułów, jak Monument Valley czy bijący rekordy popularności Minecraft. Nie ma jeszcze pewności, czy te gry będą dostępne w abonamencie, ale mają na to spore szanse. Wszystko zależy od umowy z wydawcami.

ycipk-2ocnzl

Abonament nie obejmie za to gier zarabiających na siebie w modelu "free-to-play", co jest dość oczywiste. Stałą, cykliczną opłatą nie da się sensownie zrekompensować zakupów dokonywanych przez graczy i przychodów z reklam. W abonamencie nie zagramy więc w takie hity, jak PUBG Mobile i Fortnite.

Subskrypcja może zostać zaprezentowana w poniedziałek, 25 marca, ale nie jest to pewne. Możliwe, że Apple zaczeka z uruchomieniem usługi do konferencji WWDC dla deweloperów. Przynajmniej wiemy, że w najbliższym czasie Apple nie zamierza uruchamiać własnejchmury do streamowania gier.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2ocnzl

ycipk-2ocnzl
ycipk-2ocnzl